Ak, dāvanu pasniegšana – Ziemassvētku dāvanas dažus iepriecina un citus piepilda ar bailēm. Ko dāvināt cilvēkam, kuram viss ir? Ko dāvināt tam, kuram ikdienā nav lieku līdzekļu? Un ko dāvināt tiem aizrautīgajiem un minimālismā dzīvojošajiem ceļotājiem? Iedvesmoties atrast Ziemassvētku dāvanas idejas var pēc katra cilvēka personības rakstura. Cilvēki ir tik dažādi – un, jo vairāk jūs saprotat, kas viņus motivē un kas dzīvē virza uz priekšu, jo vairāk jūs varat pieslīpēt dāvanu idejas Ziemassvētkos.

Zemāk ir ieteikumi dažādiem jūsu sarakstā esošiem cilvēkiem. Tā vietā, lai izmantotu klišejiskās idejas "kaut kas, ko vēlas; kaut kas, kas nepieciešams; kaut kas, ko nēsāt un ko lasīt", sašauriniet to līdz mērogam, kurā mēs katrs šādas dāvanas varam iegādājamies paši, tā vietā novērtējot oriģinālas un interesantas dāvanas.

Ceļotāji
Cilvēki, kuriem patīk savas brīvdienas pavadīt ārpus mājas un katrā ballītē stāstīt par saviem nesenajiem piedzīvojumiem tropiskajās salās vai Norvēģijas kalnos, ir ieraduši iekārtot savu dzīvi minimālistiskā stilā. Mantas un lietas viņiem būs lieka nasta, kas krās putekļus uz plaukta, skumji gaidot savu saimnieku atgriežoties no kārtējā ceļojuma. Dāvanai ir jābūt tālredzīgai, piemēram, jūs varat abonēt žurnālu, kas iedvesmos jauniem ceļojumiem. To var paķert līdzi lidmašīnā un tas uzticīgi gaidīs saimnieku pastkastītē, lai sildītu ar jauniem stāstiem. Iedomājieties arī par ceļošanai noderīgām lietām – lietusmēteli, termokrūzi, ceļojuma somu, karti vai ceļvedi jaunai iedvesmai.  

Sapņotāji
Kur meklēt Ziemassvētku idejas dāvanai cilvēkam, kuram patīk romantiskas lietas, randiņi, filmas ar laimīgām beigām un gaisīgas kūciņas? Iespējams, jūs jau zināt atbildi. Sapņotājiem patīk viss šarmantais un nesteidzīgais, tāpēc te iederēsies romantiskas vakariņas divatā vai restorāna apmeklējums, ja sarūpējat dāvanu pazīstamam pārim. No lielām un iespaidīgām dāvanām šeit iederēsies lidojums ar gaisa balonu, bet no mazām un fifīgām – literārs garadarbs vai romāns. Ja cilvēks aizraujas ar ezotēriku, uzdāviniet viņam astrologa apmeklējumu!

Praktiķi
Ziemassvētku dāvanu komplekti ir kā domāti šai cilvēku kategorijai. Viņiem noteikti patīk uzturēt savu māju kārtībā un aizvadīt omulīgus vakarus virtuvē, gatavojot trīs kārtu vakariņas. Tādā gadījumā sarūpējiet dāvanu grozu ar noderīgām lietām – tie var būt virtuves piederumi, un tikpat labi arī automašīnas uzkopšanas komplekts. Praktiskiem cilvēkiem dzīvē vienmēr noderēs apmācības un kursi – par tēmu, kas viņiem liktos interesanta, jo iegūtās zināšanas var nekavējoties praktiski pielietot dzīvē.

Sportisti
Sporta zāles vai treniņa apmeklējums vismaz divas reizes nedēļā ir vissvētāka lieta uz pasaules, un viņiem tas dod ārkārtīgi lielu enerģijas un adrenalīna devu. Sports ir azartiska nodarbe, tāpēc sportiskiem un sportu mīlošiem cilvēkiem noderēs dāvanas ar asumiņu – brauciens ar kvadracikliem vai ūdensmočiem, lēkšana ar gumiju, un tikpat labi arī ar sportu saistītās lietas. Izvēlieties dāvaniņu ar sportisku knifiņu, piemēram, galda futbolu, karti ar lielāko sporta klubu lokācijām, multitool instrumentus.  

Mājās sēdētāji
Jāatzīst, ka drēgnajā un aukstajā Latvijas rudenī un ziemā daudzi iedzīvotāji vislabāk pavada laiku mājās, siltumā. Ko darīt mājās, kad ir garlaicīgi un aiz loga gāž lietus kā no spaiņiem? Ne tikai lasīt grāmatas un skatīties kino. Pavisam tuviem cilvēkiem visnotaļ noderēs siltas čībiņas vai jauns jautras pidžamas komplekts, aitādas vilnas paklājiņš. Taču padomājiet nedaudz oriģinālāk – izvēlieties dāvanu, kas mājās sēdētājiem liks izkustēties un doties izbaudīt omulību un siltumu ārpus savām mīļajām sienām! Tas var būt SPA apmeklējums, aroma masāža, skaistumkopšanas salona apmeklējums vai kas aktīvāks, piemēram, spēļu vakars kvesta istabā, slidošana ar draugiem, teātra apmeklējums.

Uzdrīkstieties izvēlēties dāvanas, kas ienesīs cilvēku dzīvēs jaunas vēsmas, kaut arī šķiet, ka cilvēkam ir pavisam cita aizraušanās un dzīves prioritātes. Dažkārt mierīgajiem un harmoniskajiem ir nepieciešama adrenalīna deva, un tiem, kas visu savu dzīvi skrien un strādā – mierīgas atpūtas vakars ar tuvajiem. Esiet laimīgi un sviniet svētkus no visas sirds!