Izmanto smaržu pasauli savā labā un iemācies regulēt emocijas, izmantojot šos trikus! Uzzini vairāk par garastāvokļa saisību ar smaržu pasauli. Palīdzi sev justies labāk!

Skaistumkopšanas industrija pārsvarā tiek asociēta ar grimu, kā arī ādas un matu kopšanu – akcentējot vizuālo izskatu. Taču jāatceras, ka mums ir arī citas maņas, un oža patiesībā spēlē svarīgu lomu mūsu pasaules uztverē. Tāpēc domājot par iespaida radīšanu ir jāņem vērā ne tikai vizuālās detaļas, bet arī smaržas.

Smaržas iedarbojas ne tikai uz mūsu uztveri, bet arī ietekmē mūsu garastāvokli un emocijas. Dažas smaržas rada laimes un miera sajūtu, citas uzbudina, rada drosmi vai pat sanikno. Smaržas un emocijas ir cieši saistītas, un mūsu smadzenes ir ļoti jutīgas pret smaržu ietekmi uz garastāvokli un emocijām. Šis fenomens ir saistīts ar mūsu limbisko sistēmu, kas ir atbildīga par emocijām, atmiņu un dzīvībai svarīgu funkciju regulēšanu.

Smaržas, kas ļauj aizceļot atpakaļ laikā

Smaržu atmiņa cilvēkiem bieži vien ir spēcīgāka par vizuālo atmiņu, un sasmaržojot klasisko Versace Bright Crystal aromātu mūsos atraisīsies nostalģiskākas sajūtas, nekā sastopoties ar nepazīstamu smaržu. Šo fenomenu sauc par emocionālo atmiņu un caur to veidojas mūsu iespaidi un asociācijas ar apkārtni un apkārtējiem, tāpēc der pievērst uzmanību smaržu pasaulei. Izvēloties klasiskus aromātus, mēs radam pazīstamu iespaidu par sevi un palielinām iespēju, ka apkārtējie mums uzticēsies.

Radi savas asociācijas apzināti!

Par laimi ir iespējams kontrolēt savu smaržu atmiņu un šis process nemaz nav tik sarežģīts! Nākamreiz kad jūti kādu spēcīgu emociju, piemēram prieku un pacilātību, iesmaržinies ar kādu jaunu aromātu. Turpini šo rituālu vienu vai divas nedēļas, izmantojot vienu un to pašu smaržu. Šeit jāpiebilst, ka izmantot var arī ēteriskās eļļas, svaigus ziedus, vai jebko kas ienāk prātā un smaržo pietiekami atšķirīgi no citām smaržām, ko lieto ikdienā. Pēc kāda laika pamanīsi, ka pat dienās, kad noskaņojums nav tik saulains, iesmaržošanās radīs pozitīvas emocijas, kuras atliek tikai pavairot dienas gaitā!

Dažādu smaržu emocionālie efekti

Smaržas un emocijas ir cieši saistītas, un mūsu smadzenes ir ļoti jutīgas pret smaržu ietekmi uz garastāvokli un emocijām. Šis fenomens saistās ar mūsu limbisko sistēmu, kas ir atbildīga par emocijām, atmiņu un dzīvībai svarīgu funkciju regulēšanu. Zinātnieki ir pierādījuši, ka mūsu smaržu uztvere ir paaudzēm ilgi veidota un dažādas smaržas ikkatrā izraisa līdzīgas emocijas, kā, piemēram:

• Prieku un pacilātību rada vaniļas smarža. Garastāvokli uzlabos arī lavanda un citrusa smaržas, piemēram, apelsīns, citrons un laims.
• Mieru radīs jasmīns, lavanda, rozmarīns kā arī sandalkoks. Pret stresu var izmantot arī piparmētru.
• Ja vēlies justies aktīvāk, lieto citrusa un bergamotes smaržas.
• Koncentrācijas spējām derēs bazilika, rozmarīna un citrona smaržas.

Taču jāņem vērā, ka smaržu iedarbība uz emocijām ir individuāla. Katram cilvēkam ir savas personiskās asociācijas ar smaržām, un tās var ietekmēt emocijas atšķirīgi. Tāpēc tas, kas izraisa pozitīvas emocijas vienam cilvēkam, var nelabvēlīgi ietekmēt citu. Smaržu izvēle un to iedarbība ir ļoti atkarīga no individuālajām pieredzēm. Ir cilvēki, kam netīk saldi aromāti kā vaniļa, tāpēc nepieciešamās sajūtas var radīt cits aromāts, kā, piemēram, medus, ziedi u.c.