Katrai Liepājas skolu klasei reizi gadā būs iespēja bez maksas iepazīties ar jaunatklātā zinātkāres centra "Zili brīnumi" piedāvājumu. Protams, ja būs tāda vēlme.

To paredz  pašvaldības un centra parakstītais deleģēšanas līgums, portālam apliecināja vicemērs Vilnis Vitkovskis un Izglītības pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāja Kristīne Niedre-Lathere.

"Nopērkot biļeti – darbdienās par 4 eiro, brīvdienās – par 5, ikviens centra telpās varēs uzturēties cik ilgi vien gribēsies. Grupām, kurās ir vairāk par 10 cilvēkiem, tiek piedāvāta atlaide, un biļete maksā tikai 3,50 eiro. Invalīdiem, pensionāriem  ir absolūti simboliska samaksa. Ir ģimenes karte, ko ar 10% atlaidi var iegādāties tie vecāki, kas audzina trīs un vairāk bērnus, un ir gada abonements, kas maksā 45 eiro un kas ļauj apmeklēt centru kaut vai katru dienu," stāsta "Zilu brīnumu" vadītāja Ieva Hmieļevska.

Centrs darbu sāks sestdien, 5.martā, un būs atvērts ik nedēļu no otrdienas līdz svētdienai laikā no pulksten 10 līdz 18. Taču interesentu grupām iespējams vienoties un rezervēt arī citu laiku. Tāpat centra gidi labprāt ar visu "brīnumu arsenālu" gatavi doties ārpus ēkas Autoru ielā 4/6 – uz turieni, kur klients vēlas.

"Šobrīd ārpus centra ir iespējams piedāvāt līdz sešām dažādām nodarbībām, uz vietas, "Zilu brīnumu" centrā, to ir vairāk nekā trīsdesmit un daži, pēc vadītājas sacītā, vēl ir padomā. Apmēram tikpat daudz nodarbību piedāvājot arī Rīgas centrs, taču tur telpas ir lielākas," stāsta Hmieļevska, piebilstot, ka Liepājā plānota "Zilu brīnumu" otrā kārta, kas atradīsies lielākās telpās – Dārza ielā 10.

Šobrīd "Zilu brīnumu" centrā strādā četri gidi, divi administratori un turpmāko pusgadu palīdzēs arī Emīls Lukjanskis no Cēsu "Ziliem brīnumiemu".

Portāls jau rakstīja, ka bijušajās bērnu bibliotēkas telpās, Autoru ielā 4/6 darbu sāks zinātkāres centra "Zili brīnumi".

Zinātkāres centrs piedāvās izglītojošas ekskursijas skolēniem un ģimenēm un uz fizikas principiem balstītu ekspozīciju. Šādi centri jau izveidoti Cēsīs, Rīgā, Lielvārdē un Daugavpilī, turklāt izklaides un izziņas centrs bērniem šajās pilsētās piesaistījis lielu vietējo iedzīvotāju interesi, kā arī kļuvis par vēl vienu pieturvietu tūristiem, skaidro viens no "Zilu brīnumu" idejas autoriem biedrības "V.I.U.C" valdes loceklis Pauls Irbins.

"Bērniem vecumā no četriem līdz desmit gadiem nav daudz piedāvājumu, izņemot kādus interešu pulciņus, līdz ar to "Zili brīnumi" piedāvās jaunu pakalpojumu gan pilsētas iedzīvotājiem, gan arī piesaistīs tūristus no visa Kurzemes reģiona, tostarp skolēnu ekskursijas," sacīja Irbins.

Zinātkāres centra apmeklētāju un administrācijas vajadzībām izveidotas divas nodarbību zāles, klases telpa, kabinets un garderobe, kopā 270 kvadrātmetru platībā. Saskaņā ar SIA "A projekts" izstrādāto projektu ir veikta telpu pārplānošana, atjaunotas grīdas, griesti, tualetes, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēma, ugunsdrošības un ventilācijas sistēma, kā arī nomainīti logi un durvis. Lai nodrošinātu iekļūšanu arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pārbūvēts bijušās bibliotēkas ieejas lievenis un kāpnes, izbūvēts panduss.

Būvdarbus, kas tika sākti 2015.gada nogalē, veica SIA "MK būvniecība".

Liepājas domes deputāti pagājušā gada rudenī atbalstīja pašvaldības iesaistīšanos zinātkāres centra "Zili brīnumi" izveidošanā un no budžeta atvēlēja 67 500 eiro projekta īstenošanai. 25 000 eiro bija nepieciešami interaktīvu eksponātu izgatavošanai un aprīkojumam, savukārt 42 500 eiro – telpu tehniskajam projektam un remontam, lai tās varētu nodot biedrībai lietošanā.