Liepājas, Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (LMMDV) norisinājās unikāls mūzikas un mākslas simbiozes hakatons, kura laikā audzēkņi jomas profesionāļu un skolotāju vadībā radīja pašmāju populārās grupas "Carnival Youth" dziesmas "Es esmu bagāts" videoklipu.


Hakatons jaunajā ēkā Alejas ielā pulcēja piecas audzēkņu komandas, kuras vadīja LMMDV skolotāji, uzraugot un palīdzot realizēt jauniešu idejas. Hakatona laikā ar savām zināšanām dalījās spilgti un atpazīstami jomas profesionāļi: modes māksliniece Una Pūpola, scenāriste un režisore Marta Elīna Martinsone, kinooperators Gints Bērziņš un fotogrāfe Iveta Gabaliņa, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Hakatona uzdevums bija katrai komandai 24 stundu laikā izveidot videoklipa fragmentu "Carnival Youth" dziesmai "Es esmu bagāts". Attiecīgi komandām tika iedalītas 44 sekundes un izlozēta dziesmas daļa, kura vizuāli jāatveido.

Grupa "Carnival Youth": "Hei, hei, sveiciens hakatoniešiem no Carnival Youth džekiem. Ir liels prieks, ka mūsu aranžētā Imanta Kalniņa mūzika un Māra Čaklā vārdi iedvesmo jaunrades eksperimentiem. Ir tapis apjomīgs darbiņš, no kura staro pareizā enerģija, uzdrīkstēšanās dažādi variēt attēla maģiskajām spējām. Novēlam nezaudēt šo radošo draivu un trupināt spiest dzīves gāzes pedāli līdz grīdai!"

Jaunieši novērtēja iespēju izmēģināt spēkus audiovizuāla projekta veidošanā un jomas profesionāļu sniegtās zināšanas, taču atklāj, ka 24 stundu laikā kvalitatīvu videoklipu izstrādāt ir grūti. "Jāsaka godīgi, ka šī ir pirmā reize, kad piedalos šāda veida pasākumā. Ņemot vērā, ka ikdienā pats vadu pašpārvaldi, kur attīstām savas idejas, izaicinājums bija tajā, ka šī ideja jānoved līdz galaproduktam. Šis projekts noteikti lika paraudzīties uz lietām no cita skatupunkta un ieslēgt kritisko domāšanu – kā ar ierobežotiem līdzekļiem sasniegt maksimāli labu rezultātu. Projekta laikā izmēģināju arī aktiera profesiju, kas noteikti iedvesmoja," ar iespaidiem dalās Toms Samsons, 4. kursa audzēknis Populārās un džeza mūzikas nodaļā, savukārt mentorus pārsteidza jauniešu prasmes, augtā darbu kvalitāte un entuziasms darboties visu nakti.