Atzīmējot pilsētas 394. dzimšanas dienu un uzsākot Radošuma dienas, Valsts 1.ģimnāzijas jaunieši sadarbībā ar fizikas skolotājiem rīkoja akciju "Pūķi Latvijas vēju galvaspilsētā".

Visiem zināms – pūķis lido, ja ir vējš. Tomēr dažreiz, tos izgatavojot, tie nemaz neatraujas no zemes. Svarīgs ir pūķa izmērs un svars, kā arī spārnu lielums. Jo lielāki spārni un mazāka masa, jo vājāks vējš nepieciešams, lai tas paceltos. Protams, tikai ar vēju ir par maz. Svarīgi arī, kādā leņķī pūķis atrodas pret vēju, parastam pūķim pietiek ar 15–20 grādiem, tad gaisa spiedienu starpības rezultātā veidojas pacelšanas spēks, līdzīgi kā lidmašīnas spārnam.

Skolēniem tika dots uzdevums izveidot savu pūķi. Kaut arī tika izdalītas jau sagatavotas detaļas pūķa izveidei, tomēr tik raiti darbs nevedās. Pieliekot visas iemaņas un pūles – sienot, līmējot, mērot - gala rezultāts tika sasniegts.

Tā kā laika apstākļi Liepājas dzimšanas dienā pūķu laišanai debesīs nebija īsti piemēroti un paredzētais gājiens uz jūrmalu bija jāatliek, tomēr pūķu meistari devās uz skolas pagalmu, lai kopīgi izvējotu pašdarinātos pūķus.

Mūzikas pavadījumā pūķiem tika dota pirmā elpa. Lai arī daži pūķi nelidoja tik labi, kā gribētos, visi ar smaidu sejā vēroja tos ik pa brīdim, spītējot lietum, paceļamies gaisā. Kad būs labvēlīgāki laika apstākļi, un fizikas stundās šie pašu rokām veidotie pūķi celsies debesīs vēl vairākkārt.