Tikko vasara tuvojas noslēgumam, daudzi no mums jau deg nepacietībā izplānot nākamo slēpošanas  braucienu – kalnu slēpošana ir viens no populārākajiem ziemas atpūtas veidiem. Pasaules un Latvijas slēpotāju vidū populārākās valstis slēpošanai ir Austrija, Francija, Itālija, arī Gruzija un citas kalniem bagātas vietas. Kuri slēpošanas kūrorti solās būt populārākie 2024. gadā?  Lasiet tālāk uz uzziniet, kur jāieplāno nākošā slēpošana un ziemas prieki!

Slēpošana Austrijā – klasiska visām gaumēm

Slēpošana Alpos ir viena no iecienītākajām izvēlēm Latvijas ziemas sporta cienītāju vidū. Lai arī Alpu kalnu sistēma stiepjas gan Austrijā, gan arī Francijā, Šveicē, Itālijā, Vācijā un Slovēnijā, slēpošana Alpos visbiežāk tomēr asociējas tieši ar Austriju vai Itāliju. Slēpošana Austrijā ir ārkārtīgi izplatīta – šajā valstī ir pieejami vairāki tūkstoši slēpošanas kūrortu, tāpēc pieejami gan ekonomiski, gan ekskluzīvi atpūtas varianti dažādos kūrortos. Kurus no tiem apsvērt 2024. gada atpūtai?

"Zillertal" kūrorts atrodas Tirolē un ir iecienīta ziemas atpūtas vieta vairāku iemeslu dēļ – tas piedāvā daudzveidīgas atpūtas iespējas, dienu var pavadīt slēpojot vai dodoties pārgājienos, vakaros baudīt gardu ēdienu vietējos restorānos, bet naktīs baudīt klubu dzīvi. Šis kūrorts ir piemērots gan draugu kompānijām, gan ģimenēm ar bērniem;
Kūrorts "Zell am See" atrodas gleznainā apvidū Zalcburgas apgabalā. Slēpošana šajā vietā garantē fantastiskas izjūtas ne tikai augsto kalnu, bet arī skaistās apkārtnes dēļ. Šajā kūrortā savulaik atpūtusies arī Austrijas imperatore Sisi, aristokrātisko gaisotni tas ir saglabājis līdz pat mūsdienām. Alpu virsotne Schmittenhohe, kas nodrošina slēpošanas prieku gan slēpošanas iesācējiem, gan tiem, kas tuvojas profesionāļu līmenim;
"Bad Gastein" kūrorts vēsturiski bijis populārs kā spa centrs, jo – vārds "bad" vācu valodā nozīmē "spa" vai "vanna". Arī mūsdienās šis kūrorts pēc intensīvas slēpošanas piedāvā plašas spa iespējas un ne tikai – ir pieejami citi ziemas atpūtas veidi, piemēram, slidošana vai ziemas pārgājieni, kultūras pasākumi, muzeji utt.

Kāda ir Austrijas lielākā priekšrocība, kas padarījusi šo valsti par vienu no populārākajiem slēpošanas galamērķiem visā pasaulē? Atbilde pavisam vienkārša: sezonas  laikā – no decembra līdz aprīlim – tajā ir garantēta sniega sega. Kā liecina 2024. gada ceļojumu ekspertu norādes – Alpi saglabāsies pieprasītāko slēpošanas galamērķu virsotnē savas daudzveidības, sniega garantijas un izdevīgo cenu dēļ.
 
Slēpošana Itālijā – populārs galamērķis draugu kompānijām un ģimenēm

Slēpošana Itālijas Alpos ir īpaša ar to, ka tā ir ārkārtīgi daudzveidīga – pieejamas lēzenas, gan vidējas grūtības pakāpes slēpošanas trases, piedāvājumu atradīs arī ekstrēmu sajūtu cienītāji. 2024. gada slēpošanai jāapsver:

Kūrorts "Livigno" – iecienītais slēpošanas ciemats Livinjo atrodas gleznainā vietā Alpu pakājē netālu no Šveices un ir ļoti iecienīts gan draugu kompāniju, gan ģimeņu vidū. Pateicoties ideālajam klimatam šajā nelielajā kūrortā ir ļoti plašas slēpošanas iespējas no novembra līdz pat aprīļa beigām;
Itālijas kūrorts "Dolomiti Val Rendena" ir ideāls ģimenes atpūtai, jo nodrošina atpūtas iespējas gan slēpotājiem, gan neslēpotājiem. Šī gleznainā kalnu masīvu vieta ir ērta tiem, kas vēlas pieeju vairākiem tuvumā esošiem slēpošanas kūrortiem;
Kūrorts "Val Di Fassa" atrodas Itālijas ziemeļu daļā, sniedz iespēju baudīt fantastiskus dabasskatus un slēpot vairākus mēnešus gadā.


Ja nepieciešams atsvaidzināt slēpošanas prasmes, visos kūtortos ir pieejams arī slēpošanas instruktoru un skolu piedāvājums.

Slēpošanas sezona Itālijas kūrortos rit no decembra līdz aprīlim, cenas ziņā izdevīgākie piedāvājumi parasti ir pieejami slēpošanai janvārī;

Slēpošana Francijā – 2024. gadā noteikti jāizbauda


Foto: Freepik.com/wirestock


Tiem, kas vēl nav slēpojuši Francijā, 2024. gadā noteikti tas būtu jāpamēģina. Arī Francijā, līdzīgi kā Austrijā, slēpošana pamatā notiek Alpu kalnos, tomēr tā piedāvā nedaudz citu gaisotni un iespējas. Populārāko kūrortu vidū noteikti ir:

"Les 3 Valles" – kūrorts, kas piedāva iespēju slēpot trīs blakus esošās ielejās – Val Thorens, Méribel, ​​Courchevel. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka slēpošanai ir pieejami ļoti plaša kalnu teritorija, ar trasēm apmēram 600 km garumā, kas piedāvā slēpošanu dažādās sarežģītības pakāpēs. Modernā infrastruktūra pārvietošanos šajā teritorijā padara vieglu un ērtu. Pēc europeanbestdestinations.com vērtējuma, Val Thorens 2023. gadā ieguvis titulu – labākais slēpošanas kūrorts Eiropā.
Kūrorts "La Plagne" ir daļa no slavenā Paradiski  apgabala, kurā slēpošanas trases savienotas 425 km garumā. Kā īpašo kūrorta plusu parasti izceļ to, ka modernās infrastruktūras dēļ maksimāli samazināta gaidīšana rindās uz pacēlājiem un liftiem;

Slēpošana Gruzijā – kļūst arvien populārāka

Gruzija slēpotāju vidū kļūst arvien populārāka, 2024. gadā paredzams, ka šis galamērķis iekļūs pieprasītāko topā. Iemesls – pieejamās cenas, plašais piedāvājums un fantastiskie dabas skati. Kūrorts Gruzijā, kas ietver visas iepriekš nosauktās kvalitātes ir "Gudauri", tāpēc to var apsvērt ne tikai slēpošanai vien, bet, piemēram, arī Jaunā gada sagaidīšanai fantastiskā kalnu ieskāvumā!
 
Sazinieties jau šodien un rezervējiet savu ceļojumu Ceļojumubode.lv


Foto: Freepik.com/vecstock


Slēpošana daudziem no mums svarīgs notikums, kas palīdz sadalīt gadu un gūt spēku nākošajam darba cēlienam. Daži no mums ik gadu izvēlas vienu un to pašu slēpošanas kūrortu, citi ik gadu vēlas izmēģināt ko jaunu. Lai kurš no variantiem Jums būtu tuvāks, ieskatieties Ceļojumubode.lv plašajā piedāvājumu klāstā. Ceļojumubode.lv konsultanti atradīs vēlmēm un budžetam piemērotāko slēpošanas kūrortu un ceļa somā dos līdzi padomus. Lai laba slēpošana 2024. gadā!