Izvēloties laulības gredzenus, vispirms izlemiet, vai nepieciešams pieskaņots komplekts vai derēs arī nepieskaņoti gredzeni. Pēc tam apsveriet gredzena noformējumu un izvēlieties savam dzīvesveidam un budžetam atbilstošu opciju. Dizaina aspekti, kas jāņem vērā, ir profils, stils, platums un metāls.

Plānojot savu lielo kāzu dienu, viens no svarīgākajiem lēmumiem, kas jāpieņem, ir, kādus gredzenus iegādāties. Kāzu gredzena izvēle var būt sarežģīts process, jo izvēles iespēju ir tik daudz.

Šajā rakstā aplūkosim pieejamās iespējas, izvēloties laulības gredzenus, dažas svarīgas lietas, kas jāņem vērā, gredzenu dizaina aspektus, kam pievērst uzmanību.

Kāda jēga slēpjas aiz laulības gredzena?

Laulības gredzens ir gredzens, kuru savā kāzu dienā viens otram uzvelk abi laulātie cilvēki un valkā pēc tam kopdzīves laikā. Tas ir simbols, kas simbolizē abu precēto cilvēku mīlestību un apņemšanos.

Laulību ceremonijas ietvaros pāris, apmainoties gredzeniem, viens otram saka zvērestu. Zvērests parasti ietver solījumu mīlēt vienam otru un būt uzticīgiem vienam pret otru tik ilgi, kamēr viņi dzīvo.

Uz kuras rokas vai pirksta jānēsā laulības gredzens?

Kāzu gredzenus visbiežāk nēsā uz labās rokas ceturtā pirksta. Tomēr izšķiršanās par to, uz kuras rokas vai pirksta būtu jāvelk laulības gredzens, ir atkarīga no tradīcijām, reliģijas un personīgā komforta. Daudzviet pasaulē cilvēki laulības gredzenus nēsā uz kreisās rokas ceturtā pirksta. Par latviešu izvēli valda pamatojums, ka visu “kreiso” saista ar ļaunumu vai nešķīstību.

Lai gan tradīcijas un pat reliģija jau sen diktē, uz kuras rokas vai pirksta tiek vilkts laulības gredzens, personiskā izvēle tagad kļūst tikpat svarīga.

Kādas iespējas jums ir, izvēloties savus laulības gredzenus?

Izvēloties laulības gredzenus, viens no pirmajiem faktoriem, kas jāņem vērā, ir tas, vai jums ar partneri ir vēlme izvēlēties pieskaņotus viens otram vai atšķirīgus gredzenus (sievai sievišķīgāku, vīram – vīrišķīgāku).

Šajā ziņā ir trīs iespējas, proti:

• Kāzu komplekts
• Laulības gredzens, kas līdzinās saderināšanās gredzenam (sievietēm)
• Nesaskaņoti laulības gredzeni

Kāzu komplekts

Kāzu komplektam ir divi gredzeni (līgavas un līgavaiņa gredzens). Komplekts nodrošina, ka abiem gredzeniem ir daudz kopīgu īpašību.

Kāzu komplekts ir ideāls pāriem, kuri vēlas aizvest savu kopību citā līmenī. Tomēr tas ierobežo jūsu iespējas, izvēloties laulības gredzenus.

Kāzu gredzens, kas līdzinās saderināšanās gredzenam (sievietēm)

Sievietes parasti valkā savus saderināšanās gredzenu un laulību gredzenu kopā. Tomēr, ja valkāt divus gredzenus, kas it kā savā starpā konfliktē, ir par daudz, tad ir jēga izvēlēties laulības gredzenu, kas papildina saderināšanās gredzenu. Lai izveidotu ideālu gredzenu pāri, vispirms jāizvēlas to pašu metālu.

Laulības gredzens, kas papildina saderināšanās gredzenu, nodrošina, ka abi gredzeni lieliski sader kopā uz sievietes pirksta.

Nesaskaņoti laulības gredzeni

Šajā variantā vīrietis un sieviete var atšķirties ar savām vēlmēm, īpaši nerēķinoties ar to, vai abiem gredzeniem ir kas kopīgs.

Nesaskaņoti laulības gredzeni var būt labākais variants, ja jums un jūsu partnerim ir dažādas gaumes. Katrs no jums individuāli izvēlas sev tīkamo gredzenu, nodrošinot, ka vienmēr mīlēsiet savu izvēli. Piemēram, dāmai piemērotāks var šķist gredzens ar briljantu.

Nesaskaņotu gredzenu izvēle var šķist kā individuālistiska pieeja kāzu gredzenu izvēlē. Tomēr jūs abi apmaināties ar gredzeniem kā ar savas mīlestības apliecinājumu, arī ar nesaskaņotiem gredzeniem jūsu mīlestības simboli apliecina jūs abus kā pāri un kā īpašas personības.

Iepazīstieties ar 220.lv interneta veikala sortimentu, kur sieviešu, arī vīriešu gredzeni plašā izvēlē ir pieejami plašā izvēlē. Iegādājieties roku aksesuārus tiešsaistē jebkurā jums ērtākajā laikā.