Žurnāla "ir" jaunākajā numurā vēstīts par Aizputes vīndari un deputātu Mārtiņu Santu – gan ne saistībā ar vīna nozari, bet Aizputes puišu izdoto "kailendāru" 2019.gadam.

Stāsts ir par "draugu bariņu", kuri pēc studijām atgriezušies mazpilsētā, lai nodarbotos ar sirdslietām. "Mārtiņš dara vīnu, citi draugi restaurē mēbeles, labo volgas, audzē kaņepes vai atraduši citas nodarbes. Draugiem patīk jokoties. Tā pavisam nejauši dzima ideja par kailendāru — kalendāru, kurā aizputnieki pozē kaili".

Katram bijusi sava motivācija, kāpēc piedalīties šajā "jokā".

"Kāds gribējis uztaisīt mazu skandāliņu, cits sagādāt Ziemassvētku dāvanu draudzenei vai sievai, bet cits šajā nelielajā provokācijā saskatīja iespēju atbalstīt sievietes — ja vīrieši garāžās var turēt kalendārus ar kailām sievietēm, arī sievietēm vajag tādus".

"Bijuši kalendāri ar muskuļotiem ugunsdzēsējiem, bet mēs tādi vienkārši lauku puiši," žurnālam saka Mārtiņš.

Fotogrāfijas tapušas pāris nedēļas nogalēs vasarā. Puišus bildēja fotogrāfs Matīss Markovskis.

"Visprovokatīvākajā bildē redzams, kā puiši skatās pornogrāfisku filmu. Pie tādas viņi tika, kad izbijusi kinonoma atdeva kolekciju ar dažādām kasetēm. Lielākajai daļai modeļu pats kalendārs nav bijis tik svarīgs kā ballīte, to veidojot," raksta žurnāls.

"Ažiotāža. Vienaldzīgs bija reti kurš. Gan jau vienam no simt čaļiem patika un vienai no simt sievietēm nepatika," "ir" atzīst Mārtiņš.

Puisi atbalstījuši arī vecāki, raksta žurnāls. Mammai tā likusies "traki forša" ideja, bet tētis – fotogrāfs Varis Sants – atzinis, ka arī pats "tā varētu".

Kalendāru vēl iespējams iegādāties internetā. Tā cena ar visu sūtīšanu ir 15 eiro.