NRA šodien publicējusi interviju ar Uldi Sesku, kura vadītā Liepājas partija (LP) pašvaldību vēlēšanās Liepājas domē ieguvusi septiņus mandātus.

Intervijā Uldis Sesks, kurš gatavojas kļūt par domes priekšsēdētāju vēl vienu termiņu, runā “par partiju attiecību samezglojumiem vējainajā pilsētā, par nākamo četru gadu iecerēm”.

– Vai esat apmierināts ar vēlēšanu rezultātu?

– Protams. Pateicos vēlētājiem par uzticību un to, ka šajās vēlēšanās tā bijusi pat lielāka nekā iepriekšējās, – pirms četriem gadiem 35% vēlētāju balsoja par Liepājas partiju, tagad jau vairāk nekā 37%.

– Kāpēc nestrādāsiet kopā ar Reformu partiju?

– Sākotnēji cerējām uz Reformu partiju, ka strādāsim kopā ar to, jo līdz šim tā bija mūsu partneris koalīcijā. Taču RP sāka vilkt visādas «sarkanās līnijas», izteikt ultimātus.

– Ultimāts, ka Sesks nedrīkst būt mērs?

– Jā. Un tad radās jautājums – ja par mani balsojuši tik daudz liepājnieku un devuši mūsu partijai mandātu turpināt iesākto, tad kāpēc mums jāpakļaujas ultimātiem, tad mēs nevarētu arī pilnā mērā pildīt tos solījumus, ko devām vēlētājiem. Pakļauties ultimātiem nebūtu loģiski. Te nebija runa tikai par mani, bet par speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka nomaiņu, mēra vietnieku nomaiņu, un Liepājas partija neuzskatīja, ka tā ir mūsu vēlētāju griba, lai tiktu veiktas šādas kadru pārmaiņas. Ja grib veidot koalīciju, tad nenāk ar tādiem saucieniem, kā RP Liepājas saraksta līderis Jānis Vilnītis nesen pauda presē: «Ja Liepājas partija un RP saiet kopā, mums pēc četriem gadiem nebūs nekā ko parādīt.» Tas ir skaidrs vēstījums, ka viņš negrib strādāt kopā.

– Ko viņš ar to gribēja sacīt?

– Vilnīti iepriekšējā sasaukumā ievēlēja no Latvijas Pirmās partijas. Visus četrus gadus viņš strādāja domē pozīcijā, visi lēmumi ir pieņemti kopīgi. Pēc Aināra Šlesera lūguma Vilnītis ieguva amatu Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdē. Taču priekšvēlēšanu laikā parādījās Vilnīša raksti, ka «kapteinis», ar to acīmredzot domājot mani, nav uzņēmis pareizu kursu un pareizu mērķi un dome esot jāizvēdina. Tie bija pirmie signāli, ka sākas kaut kāda «priekšvēlēšanu apmētāšanās» – akmeņu mešana tajā pašā dārziņā, ko pats iepriekš kopīgi ar mums kopis.

– Vilnītis tagad ir Reformu partijā, un šai partijai ir tāds agresīvs, bezkaunīgs stils? Varbūt viņš samācījies paņēmienus no vides aizsardzības un reģionālo reformu ministra Edmunda Sprūdža?

– Jāteic, Liepājas koalīcijas sarunas ļoti atgādināja tās izdarības, kādas RP bija valdības veidošanas sarunās – mētāšanās no viena grāvja otrā, un rezultāts ir likumsakarīgs.

Tātad Liepājas partija veido koalīciju ar Saskaņas centru?

(Vairāk lasiet 17.jūnija NRA.)