Liepājas domes foto.


Ceturtdien, 24. februārī, pie Liepājas domes atkal pacelts Ukrainas karogs.


"Šis rīts visā pasaulē ir sācies ar sāpīgām un prātam neaptveramām ziņām, kas neļauj palikt klusiem un Krievijas iebrukumu Ukrainā vērtēt bez emocijām. Domās un savās sirdīs liepājnieki ir ar Ukrainas ļaudīm. Tas tiešām ir prātam neaptverami, ka 21. gadsimtā Krievija uzsāk karu, kurā jau pirmajās stundās dzīvību zaudējuši tēvi, dēli, vīri, brāļi un smagi cietuši simtiem nevainīgu cilvēku.


Mēs zinām, ka ukraiņi ir sīksti un patiesi patrioti, apveltīti ne tikai ar cīņas sparu, bet lielu gribu. Šobrīd ir sajūta, ka neko vairāk par labām domām un atbalstu vārdos nevaram izdarīt, bet reizēm arī līdzcilvēku emocionālais atbalsts ir būtiskāks par materiālu un fizisku palīdzību.


Turpinām sekot līdzi notikumiem, uzturēt sakarus ar valsts iestādēm un biedrībām, lai apjaustu arī praktiskas palīdzības sniegšanas iespējas," vēstīts Liepājas domes oficiālajā Facebook kontā.

"Diemžēl šodien līdzās Latvijas karogam mēs atkārtoti mastā liekam arī Ukrainas karogu, tādā veidā simbolizējot atbalstu valstij un tautai, kura šobrīd piedzīvo to, ko neviens no mums nekad nevēlētos piedzīvot un ļoti ceru, ka nepiedzīvos.


Varu apstiprināt, ka arī no pašvaldības puses mēs darām un darīsim visu, lai palīdzētu ikvienam, kurš būs cietis no šī vājprāta," savukārt vēsta vicemērs Atis Deksnis.

Liepājas dome, atsaucoties Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam visām Latvijas pašvaldībām paust atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju, paceļot mastos pie pašvaldību domes ēkām Ukrainas valsts karogu, to bija izdarījusi jau pirms nedēļas.

"Liepājas pašvaldībai ir labas un ciešas attiecības ar Ukrainas vēstniecību, nepieciešamības gadījumā izskatīsim praktiskas palīdzības iespējas. Domās esam ar ukraiņu tautu.

Jau līdz šim esam organizējuši vairākus ukraiņu bērnu apmeklējumus Liepājā, sniegts atbalsts dažādām organizācijām. Esam gatavi arī praktiskai palīdzībai darbos, ne tikai morāli atbalstīt," pirms nedēļas vēstīja pašvaldība.


Ceturtdien, protestējot pret Krievija iebrukumu Ukrainā, pie Krievijas ģenerālkonsulāta Liepājā piketēja divi kustības "Par!" pārstāvji – Martins Levuškāns un Aleksandrs Vabelis, par to savā Twitter kontā ziņoja "Par!" pārstāve, Liepājas domes deputāte Dace Bluķe.