SIA “Garkalns” pārstāvis deputātiem domes sēdē ceturtdien, 19.septembrī, piedraud ar tiesu darbiem, ja neļaus atvērt spēļu zāli.

Viens no domes sēdes darba kārtības jautājumiem bija lēmums atteikt SIA "Garkalns" atļauju atvērt spēļu zāli Lielā ielā 7.

Šāds sēdes vadītāja paziņojums un aicinājums balsot par sagatavoto lēmumprojektu izraisīja asu SIA "Garkalns" pārstāvja Konstantīna Tihomirnija reakciju, kas beidzās ar solījumu negatīvu domes lēmumu pārsūdzēt Administratīvajā tiesā. Tihomirnija brīdināja deputātus, ka iepriekš arī citās Latvijas pilsētās bijuši līdzīgi precedenti un, uzņēmums, tiesā apstrīdot pašvaldības lēmumu, tiesvedības uzvarējis.

SIA "Garkalns" pārstāvis paziņoja, ka šāds lēmums ir „populistisks”, nevis „juridisks”, un apšaubīja domes organizētās iedzīvotāju aptaujas tiesiskumu.
Azartspēļu organizētāju pārstāvis Tihomirnijs arī norādīja, ka Liepāja šādi pazaudē astoņas darbavietas un 11 tūkstošus latu gadā, ko pašvaldība varētu saņemt nodokļu maksājuma veidā.

Domes sēdes viesa runas agresīvais tonis un izteikumi izraisīja pretreakciju – domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un viņa vietnieks Gunārs Ansiņš pat to nosauca par „spiedienu” un „draudiem likumīgi ievēlētiem deputātiem”.

Azartspēļu zāles atvēršanu neatbalstīja arī citi deputāti – Ģirts Kronbergs, Jānis Vilnītis, Jurijs Hadarovičs, Māris Ceirulis.

Ar 14 balsīm „pret”, jo sēdē nepiedalījās Silva Golde, kura atrodas atvaļinājumā, lēmums atteikt atļauju spēļu zāles atvēršanai Lielā ielā 7 tika pieņemts.

Ierosinājums par azartspēļu zāles atvēršanu iepriekš jau tika noraidīts domes pastāvīgajās komitejās.

Kā jau esam rakstījuši, pašvaldības veiktā iedzīvotāju aptauja parādīja, ka ap 900 liepājnieku iebilst pret vēl vienas spēļu zāles atvēršanu. „Par” aptaujā bija balsojuši tikai septiņi cilvēki.