Nākamgad iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā veiks 16 pašvaldības, bet dotāciju saņems 92 pašvaldības informē aģentūra LETA.

Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumi nākamgad plānoti 112,57 miljonu eiro (79,1 miljona latu) apmērā, un no šīs summas pašvaldības fondā iemaksās 100,48 miljonus eiro (70,62 miljonus latu), bet valsts budžeta dotācija būs 12,09 miljoni eiro (8,5 miljoni latu).

Valdība šodien noteica kārtību, kādā pašvaldības veic iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā un kādā no izlīdzināšanas fonda tiek izmaksāta dotācija, kā arī iemaksu un dotācijas apjomu, pamatojoties uz iedzīvotāju skaitu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognozi, nekustamā īpašuma nodokļa prognozi un finanšu nepieciešamību katrā pašvaldībā.

Kā ziņots, nākamgad iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā veiks 16 pašvaldības, bet dotāciju saņems 92 pašvaldības. Savukārt 11 pašvaldības gan neveiks iemaksas fondā, gan nesaņems dotāciju no tā.

Lielākie maksātāji pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā, rēķinot procentuāli no pašvaldību vērtētajiem ieņēmumiem, ir Garkalnes novads – 17,8%, Jūrmala – 15,9%, Rīga – 14,9%, Mārupes novads – 14,4%.

Rīgas iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā nākamgad būs lielākās pēc kopējo iemaksu apjoma – 78,32 miljoni eiro (55,04 miljoni latu).

Jau ziņots, ka nākamgad valdība sniegs arī papildu atbalstu pašvaldībām ar ierobežotākajiem finanšu resursiem: četrām republikas pilsētām – Daugavpilij, Rēzeknei, Jēkabpilij un Liepājai, kā arī 91 novada pašvaldībai.