Pēc tam, kad portāls rakstīja par to, ka, remontējot domes ēku, aizmirsts par garderobi, esam saņēmuši Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas paskaidrojumu.

Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājas Zanes Ģirnes vēstulē teikts: „Tātad šī gada (2014.gada) budžetā nav paredzētas izmaksas par Liepājas domes garderobes remontu. Taču nav noliedzams fakts, ka garderobes telpā remonts ir vajadzīgs un līdzekļi šim mērķim tiks meklēti. Tomēr šobrīd ir pāragri dot solījumu par remontdarbu veikšanu šajā vai nākamajā gadā. Tiklīdz būs zināma precīzāka informācija, par to portālu informēšu”.

Iepriekš rakstījām, ka Liepājas domes noplukusī garderobe vedina uz pārdomām par pašvaldības vadītāju attieksmi pret pilsētas viesiem un liepājniekiem, kuri spiesti tur atstāt savas virsdrēbes.

Visiem zināms teātra reformatora Konstantīna Staņislavska spārnotais teiciens, ka teātris sākas ar garderobi. Respektīvi, sevi un skatītājus cienošā teātrī garderobei jābūt tikpat augstā līmenī kā visam pārējam.

Taču domes garderobe ir drīzāk noplucis, vismaz gadus piecdesmit neremontēts ūķis, nekā pieklājīga vieta, kur pašvaldības viesiem (delegācijas gan no citām Latvijas pašvaldībām, gan ārvalstīm ierodas regulāri), dažādu semināru un konferenču dalībniekiem, uz pieņemšanām pie deputātiem un domes vadītājiem atnākušiem liepājniekiem u.c. atstāt virsdrēbes.

Kontrasts jo lielāks ir pēc tam, kad no modernizētā un glītā foajē nokāpj dažus pakāpienus līdz puspagrabā esošajai dažādu krāmu noliktavai/ dežuranta miteklim/garderobei.

2012.gada sākumā Liepājas domes ēkā notika gan fasādes, gan iekštelpu remonts, kura laikā tika restaurēti griesti lielajā zālē un vienā no otrā stāva kāpņu laukumiem, kā arī tika veikts ēkas pagrabstāva sienu, grīdu un inženierkomunikāciju remonts. Par garderobi gan neviens neiedomājās ne šajā, ne iepriekšējo remontu laikā, kad uzpucēja domes priekšsēdētāja, vietnieku un citu amatpersonu kabinetus un koridorus.

Kopumā domes remontdarbiem pērn pašvaldības bija atvēlējusi vairāk nekā 18 tūkstoš latu no domes budžeta. Darbus veica SIA "Lādēni" un SIA "UPTK".