Ceturtdien, 25.februārī, Liepājas deputāti lēma par 35 darba kārtības jautājumiem, bet pēc sēdes Uldis Sesks komentēja 21.februāra "De facto" sižetu.

Februāra domes sēdes galvenais apspriestais jautājums bija grozījumi budžetā un papildu līdzekļu sadale dažādām vajadzībām. Kopš Finanšu komitejas sēdēs pirms nedēļas pašvaldības maciņā ieripojuši vēl 850 000 eiro valsts naudas – tāds ir piešķīrums vieglatlētikas manēžās būvniecībai pie 5.vidusskolas.

Kopumā dažādām vajadzībām ar deputātu akceptu tika sadalīti 1,56 miljoni eiro. Opozīcijas pārstāvis Ģirts Kronbergs, kurš balsojumā vienīgais atturējās, tomēr atzinīgi novērtēja to, ka "par pusotru miljonu ļoti daudz varam izdarīt". Atturējies tāpēc, ka opozīcijai neesot iespēju pilnībā pārzināt budžetu, līdz ar to – uzņemties par to atbildību.

Kronbergs arī uzsāka diskusiju par to, cik likumīgi ir pašvaldības iepirkumi, piemēram, parku un zālienu kopšana, kas aptver četru gadu periodu (VARAM rekomendējot ne vairāk par trim), turklāt attiecas uz tik tālu laikposmu kā 2017. – 2020.gads, kad dome jau būs citā sastāvā.

Domes priekšsēdētājs izteicās, ka šī ir "pietiekami sarežģīta tēma", un deva vārdu Finanšu pārvaldes vadītājam Ronaldam Fricbergam, kurš apliecināja, ka "nekas netiek pārkāpts".

Otra garākā diskusija domes sēdē izvērtās ap grozījumiem saistošajos noteikumos par dzīvokļu pabalstiem. Pret divu ierobežojošu normu – ka jābūt deklarētiem Liepājā vismaz gadu un ka nedrīkst iebilst pret mājas siltināšanu – atcelšanu jau Finanšu komitejas sēdē iebilda vicemērs Gunārs Ansiņš, kurš arī domes sēdē pastāvēja pie sava. Šajā diskusijā mazākumā palika pozīcijas deputāts.

Pārējos jautājumos domes sēdē valdīja diezgan liela vienprātība.

Sēdes nobeigumā mērs Uldis Sesks lūdza savu kolēģu uzmanību, jo bija sagatavojis komentāru LTV raidījuma "De facto" 21.februāra sižetam par būvdarbiem, ko Seska ģimenes īpašumā Sieksātē 2011. un 2012.gadā veica šobrīd nodokļu izkrāpšanā apsūdzētā SIA "Būve stils".

Kā skaidroja Sesks, uzskatāmi uz ekrāna demonstrējot attēlus un dokumentus, tolaik speciāli izveidotā SIA "Berghof" (īpašniece mēra meita Anete Seska) nodarbojusies ar tenisa sporta kompleksa būvi līdzās "Kalnmuižas viesnīcai". Tā kā projektam bijusi piesaistīta Eiropas struktūrfondu nauda, Lauku atbalsta dienests (LAD) to stingri uzraudzījis. Pārbaudes dokumentā, kuram Uldis Sesks pēc sižeta noskatīšanās bija devies pakaļ uz LAD, norādīts, ka visas projekta izmaksas bijušas pamatotas, un tas īstenots atbilstoši ES un Latvijas likumdošanas prasībām.

Pēc Seska sacītā, viņš devies arī uz Valsts ieņēmumu dienestu (VID), lai noskaidrotu, vai viņam var kaut ko pārmest saistībā ar apsūdzēto būvfirmu. "Saņēmu apliecinājumu, ka tam nav nekāda pamata". Kad būšot sagaidījis rakstisku atbildi no VID, pieprasīšot, lai LTV atsauc sižetu, jo to varot uzskatīt "par goda un cieņas aizskārumu", un tam neesot "pilnīgi nekāda pamata".

Pēc šī komentāra Uldis Sesks aicināja deputātus uzdot jautājumus. Vienīgais jautātājs bija Ģirts Kronbergs, kurš vaicāja, vai Seska kungam zināms, no kurienes šādam TV sižetam "kājas aug" un vai tas nav speciāli pasūtīts, lai nomelnotu premjera partijas priekšsēdētāju. Uz šo jautājumu Seskam atbildes nebija.

No atbildes uz portāla jautājumu, kā bija iespējams, ka viņa toreizējā padomniece Vita Plūksna bija norādīta kā privātuzņēmuma SIA "Berghof" iepirkuma kontaktpersona – ar visu Liepājas domes tālruņa numuru (pēc publikācijas db.lv šī informācija gan ātri tika nomainīta), domes priekšsēdētājs izvairījās.