Nākamgad pašvaldību izlīdzināšanas fondā no valsts budžeta tiks iemaksāti 12,09 miljoni eiro, bet pašvaldības iemaksās 98,55 miljonus eiro. Liepāja ir dotējamo skaitā.

Lauvas tiesu no pašvaldību iemaksātā – 72,76 miljonus eiro – segs Rīga.

Jūrmala iemaksās 8,93 miljonus eiro, Ventspils iemaksās 2,76 miljonus eiro, Valmiera – 836 717 eiro, Jelgava – 12 025 eiro. Iemaksas pašvaldību izlīdzināšanās fondā veiks arī 12 novadu pašvaldības, kopumā iemaksājot 13,26 miljonus eiro. Pašvaldību izlīdzināšanas fondā iemaksā Ādažu novads, Babītes novads, Carnikavas novads, Garkalnes novads, Ikšķiles novads, Ķekavas novads, Mārupes novads, Olaines novads, Salaspils novads, Saulkrastu novads, Sējas novads, Stopiņu novads.

Valdība otrdien noteica kārtību, kā 2015.gadā pašvaldības veiks iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā un kā no izlīdzināšanas fonda tiek izmaksāta dotācija, ziņo LETA. Noteikts arī iemaksu un dotācijas apmērs, pamatojoties uz iedzīvotāju skaitu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognozi, nekustamā īpašuma nodokļa prognozi un finanšu nepieciešamību katrā pašvaldībā.

Dotācijās pašvaldībām nākamgad no Izlīdzināšanas fonda plānots izmaksāt 110,64 miljonus eiro. Dotācijas saņems četras republikas pilsētas: Daugavpils – sešus miljonus eiro, Liepāja – 2,15 miljonus eiro, Rēzekne – 1,99 miljonus eiro, Jēkabpils – 725 917 eiro. Savukārt novadi dotācijās kopumā saņems 99,76 miljonus eiro. No novadiem lielākā dotācija būs Rēzeknes novadam – 7,49 miljoni eiro.

Valsts kase dotāciju no izlīdzināšanas fonda pašvaldībām izmaksās divas reizes mēnesī no kopējiem izlīdzināšanas fonda izdevumiem.

Pamatojoties uz likumu par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu, katru gadu tiek noteikta katrai pašvaldībai aprēķinātā no izlīdzināšanas fonda izmaksājamā dotācija vai izlīdzināšanas fondā veicamās iemaksas.

Tiek noteikta arī kārtība, kādā tiek veiktas iemaksas izlīdzināšanas fondā un izmaksāta dotācija no tā, kā arī finanšu nepieciešamība katrā pašvaldībā, pamatojoties uz iedzīvotāju skaitu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa prognozi.