Lai stiprinātu pilsētas iedzīvotājos patriotiskas sajūtas un, neskatoties uz to, ka kopīga pulcēšanās ir atcelta, radītu kopīgu svētku sajūtu, īpaši liepājniekiem tiks atklāta elektroniskā vietne, kurā Liepājas iedzīvotājus aicinās rakstīt kopīgus novēlējumus Latvijai, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

"Šogad 4. maijs būs īpašāks nekā citus gadus – tiks atzīmēti 30 gadi, kopš valsts neatkarības pasludināšanas dienas. Šis ir vispiemērotākais brīdis ne tikai pārvērtēt un ar cieņu atskatīties pagātnē, bet arī raudzīties nākotnē – padomāt katram pašam un ģimenes lokā par saviem personiskajiem mērķiem un uzdevumiem, apdomāt, kā sevi redzam kopīgajā telpā, ko ar savu darbu un attieksmi varam dot mūsu valstij un pilsētai, kādu Latviju vēlamies redzēt nākamajos 30 gados. Neskatoties uz to, ka lielas svinības un kopīga pulcēšanās nevar notikt, sniegsim iespēju ikvienam liepājniekam atzīmēt šo nozīmīgo dienu, bet nedaudz citādāk. Novērtēsim, kas mums ir dots un nodosim Latvijai katrs savu un savas ģimenes īpašo sveicienu," aicināja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

4. maijā atklās īpaši izveidotu elektronisko vēlējumu vietni, kurā ikviens liepājnieks varēs ierakstīt savu vēlējumu Latvijai. Pievienot savam novēlējumam varēs arī paša sveicēja fotogrāfiju un citus vizuālus materiālus. Novēlējumu vietne būs pieejama Liepājas pilsētas pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv.

Visi apsveikumi tiks apkopoti un no tiem izveidota liepājnieku vēlējumu grāmata Latvijai un brīdī, kad valstī būs beigusies ārkārtējā situācija, tā svinīgi tiks nodota glabāšanai Latvijas Valsts prezidentam.

Vēlējumus varēs rakstīt nedēļu, sākot no 4. maija līdz 10 maijam. Tie, kuriem nebūs iespējams vēlējumus ierakstīt elektroniski, aicināti tos iesniegt pa pastu vai atnest klātienē un ievietot pastkastītē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas ēkā, Rožu ielā 6, Liepājā, LV-3401

Aicinām jau šobrīd apdomāt savus sveicienus, uzrunāt savu ģimeni, radus un paziņas un gatavoties šim notikumam kopā.

Šogad, 4. maijā, apritēs trīsdesmit gadi, kopš deklarācijas "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" pieņemšanas 1990. gada 4. maijā. Šis datums ir Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas procesa svarīgākais pagrieziena punkts – šī lēmuma vēsturiskā pieņemšana iezīmēja reālu valstiskās neatkarības atgūšanas sākumu.

Ārkārtējās situācijas dēļ šogad svētki ir atšķirīgi, liepājnieki netiksies klātienē publiskos pasākumos un nesvinēs plašā līdzcilvēku lokā, bet ikvienam ir iespēja pašiem mājās radīt īpašu svētku noskaņu – pārrunāt svarīgākos notikumus, katram savā sirdī pieminēt Latviju, izveidot savus īpašos sveicienus 4. maija svētkos, izmantot laiku, lai izzinātu Atmodas laika notikumus, kā arī šajās dienās domāt par nākotni un tām vērtībām, kādas pārstāvam paši un, kādas mācām saviem bērniem, ģimenei, kolēģiem, līdzcilvēkiem.