4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, liepājnieki un pilsētas viesi dienu pavadīja aktīvā gaisotnē, kuplā skaitā piedalījās orientēšanās spēlēs "Liepājas pēdas Latvijā", kā arī baudīja svētku koncertu Jāņa Čakstes laukumā, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Šogad Brīvības svētku orientēšanās spēlēs "Liepājas pēdas Latvijā" startēja 259 komandas ar 1082 dalībniekiem. 134 kājāmgājēju komandas ar 553 dalībniekiem, 80 riteņbraucēju komandas ar 332 dalībniekiem un 45 autobraucēju komandas ar 197 dalībniekiem. Spēļu atklāšanu, instruktāžu un noslēgumu jau tradicionāli vadīja atraktīvais pasākumu vadītājs Aigars Kārkliņš.

Veiksmīgi finišējot orientēšanās spēlēs, lielāko punktu skaitu un 1. vietu ieguva komandas "Pastaiga" (kājāmgājēji), "Dzīve ir kustībā" (riteņbraucēji), "Pļavu ielas republika" (autobraucēji), 2. vietu komandas "Digitālie terapeiti" (kājāmgājēji), "Kļava" (riteņbraucēji), "Liepājas superpūcītes" (autobraucēji) un 3. vietu komandas "Krāsu ballīte" (kājāmgājēji), "Toms Vītols" (riteņbraucēji), "Didža komanda - LDAGS" (autobraucēji). Savukārt balvas par labāko noformējumu valsts svētku tematikā saņēma komandas "Pastaiga", "Halātnieki bedrē", "Košās latvietes", "Liepājas mencas" (kājāmgājēji), "Alise brīnumzemē", "3 riteņi" un "Foršie" (autobraucēji).

Orientēšanās spēļu laikā dalībniekiem bija iespēja uzzināt interesantus faktus par Latviju un Liepāju, kā arī labāk iepazīt pilsētu. Komandas devās trasē ar nolūku uzminēt un atrast digitālajā orientēšanās kartē attēlotos un aprakstītos objektus – kontrolpunktus.

Katrai komandai spēļu gaitā bija jāatrod astoņi kontrolpunkti, kas, atkarībā no izvēlētā maršruta, bija izvietoti pa visu pilsētu. Kontrolpunkti tika izvēlēti vietās, kas tapušas salīdzinoši nesen un kas nav bijušas iekļautas pēdējos gados organizētajās orientēšanās spēlēs, tādējādi ļaujot dalībniekiem labāk iepazīt savu pilsētu, nozīmīgus pašvaldības realizētus infrastruktūras projektus un dažādus uzņēmumus.

Pēc orientēšanās spēlēm gan spēļu dalībnieki, gan citi liepājnieki un pilsētas viesi pulcējās Jāņa Čakstes laukumā, kur uz svētku skatuves koncertu sniedza rokgrupa "Dzelzs vilks". Ar 15 studijas albumiem un septiņām Mūzikas gada balvām azotē "Dzelzs vilks" nemainīgi pulcina koncertos visu paaudžu fanus, ik uzstāšanās reizē noturot klausītājus uz spēcīga rokmūzikas viļņa.