No "Jaunā laika" Liepājas domē ievēlētais Ivars Ķervis turpmāk varētu darboties koalīcijā kā "Vienotības" pārstāvis. Vai tas palīdzēs "Liepājas partijai" veidot ciešākas saites ar "Vienotību"?

Trešdien Rīgā plānota "Vienotības" līderes Solvitas Āboltiņas un Liepājas partijas priekšsēdētāja Ulda Seska tikšanās saistībā ar iespējamo Liepājas domes koalīcijas līguma atjaunošanu, portālam apstiprināja Āboltiņa.

"Mūsu deputāts Ivars Ķervis koalīcijas līgumu parakstīja kā partijas "Jaunais laiks" pārstāvis, bet šobrīd viņš pārstāv partiju "Vienotība". Mēs gribētu, lai Ivars Ķervis turpina darboties Liepājas pašvaldības koalīcijā, tāpēc ir nepieciešams atjaunot līgumu," skaidroja Āboltiņa.

Partijas priekšsēdētāja noliedza, ka "Vienotībai" būtu nodoms slēgt ar "Liepājas partiju" arī sadarbības līgumu – par to nekad neesot bijusi runa, un šāda iespēja arī netiekot apsvērta. Āboltiņa gan uzsvēra, ka sadarbība ar lielo pilsētu vadītājiem partijai ir svarīga.

Arī Liepājas mērs un "Liepājas partijas" priekšsēdis Uldis Sesks noliedza, ka būtu notikušas sarunas par sadarbības līguma slēgšanu ar "Vienotību". "Sarunas ar "Vienotības" vadību mums notiek bieži, bet par sadarbības līgumu neesam runājuši. Ja tādas sarunas būs, es informēšu."

Pašreiz "Liepājas partiju" saista sadarbības līgums vienīgi ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

"Vienotības" pārstāvis Liepājas domē Ivars Ķervis portālam sacīja: "Neredzu neko sliktu, ja "Liepājas partija" draudzējas ar "Vienotību". Liepājai ir jādzīvo un jācīnās par saviem sapņiem – koncertzāli, kurortoloģijas attīstību, un tas varētu nākt pilsētai tikai par labu."

Pēc Ķervja teiktā, viņš gan neizprotot "Zatlera veidojumu", kas arī šobrīd pārstāvēts Liepājas domes koalīcijā (Jāņa Vilnīša personā).

Kā zināms, pēc pašvaldību vēlēšanām 2009. gadā Liepājas partijas līderis Uldis Sesks noslēdza koalīcijas līgumu ar partijas "Jaunais laiks", Tautas partijas un partijas "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK pilnvarotajiem pārstāvjiem Ivaru Ķervi, Silvu Goldi un Ivaru Kesenfeldu. Dienu vēlāk koalīcijai pievienojās arī toreizējais LPP/LC pārstāvis Jānis Vilnītis.

Pērn, pēc tam, kad Liepājas partija noslēdza sadarbības līgumu ar ZZS, no koalīcijas izstājās partijas "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK pārstāvis Ivars Kesenfelds.

Savukārt pirms mēneša bijusī Tautas partijas biedre Silva Golde iestājās Liepājas partijā, bet Jānis Vilnītis jau iepriekš bija izstājies no LPP/LC un iestājies Zatlera Reformu partijā (ZRP).

Pēc Vilnīša teiktā, "Liepājas partija" līdzīgu sadarbības scenāriju piedāvājusi arī ZRP, taču "mēs tā nedarīsim". "Biju ievēlēts pašvaldībā no citas partijas, tāpēc tagad nebūtu korekti ZRP priekšsēdētājam parakstīt koalīcijas līgumu ar "Liepājas partiju". Vienojāmies, ka koalīcijas līgumu parakstīšu es viens pats."

Pēc Vilnīša teiktā, tas gan nenozīmē, ka ZRP nerūp Liepājas intereses, taču tās tikšot lobētas caur  viņu kā ZRP pārstāvi, nevis tieši.

Līdz ar to šobrīd Liepājas domes koalīcijā pārstāvētas trīs partijas: "Liepājas partija" (7 deputāti), "Vienotība" (1 deputāts) un "ZRP" (1 deputāts).