Valdība šodien atbalstīja papildu valsts budžeta dotācijas sadalīšanu kopumā 5,94 miljonu latu apmērā četrām pilsētām, kurām ir zemākie ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju.

Vislielākā dotācija tiek Daugavpilij – 3 465 739 lati, Liepājai piešķirti 1 071 495 lati, Rēzeknei – 918 348 lati un Jēkabpilij – 483 429 lati, raksta BNS.

Finanšu ministrija (FM) skaidro, ka valsts budžeta dotācija tiek četrām pašvaldībām, kurām ir zemākie vērtētie ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju pēc pašvaldību finanšu izlīdzināšanas. Daugavpilij šie ieņēmumi ir 272 lati, Rēzeknei 279 lati, Jēkabpilij 288 lati un Liepājai 293 lati.

Pēc valsts budžeta dotācijas saņemšanas zemākie vērtētie ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju tiek nodrošināti 306,3 latu apmērā, informē FM.

Valsts kase nodrošinās finansējuma pārskaitīšanu uz attiecīgās pašvaldības kontu Valsts kasē reizi mēnesī vienas divpadsmitās daļas apmērā no minētā finansējuma apmēra attiecīgajai pašvaldībai.

Par papildu finansējumu 5,9 miljonu latu apmērā četrām lielajām pilsētām ar zemākajiem ienākumiem – Daugavpilij, Rēzeknei, Jēkabpilij un Liepājai – vienošanās tika panākta jau rudenī.

Kā ziņots, septembra beigās Latvijas Pašvaldību savienības dome nolēma piekrist FM piedāvājumam – pašvaldības 2013.gadā tāpat kā šogad saņems 80% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumiem, vienlaikus valsts izveido dotācijas programmas mazāk attīstītajām novadu pašvaldībām un četrām trūcīgākajām republikas pilsētām.

Pašvaldību savienība bija paudusi vēlmi, lai pašvaldību makos nonāktu 85% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Taču nākamgad tiks saglabāta esošā ienākuma nodokļa sadales proporcija – 80% pašvaldībām un 20% – valstij.