Piektdien, 14.augustā, Liepājā viesojas Izraēlas vēstniece Latvijā Orli Gila, lai tiktos ar Liepājas domes vadību, apmeklētu koncertzāli "Lielais dzintars", Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku, ebreju kopienu un aplūkotu pilsētu kopumā, informē Liepājas mēra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Piektdienas vizītes laikā vēstniece tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, domes priekšsēdētāja padomnieci starptautiskās sadarbības jautājumos Nataļju Vecvagari. Tikšanās laikā domes vadība vēstniecei pastāstīja par pilsētas attīstības tendencēm, par to kā pandēmija ir mainījusi ikdienas ritējumu pilsētā, par tās radīto ietekmi un pašvaldības sniegto atbalstu ārkārtējā situācijā visvairāk cietušajām nozarēm. Īpaši vēstniece izrādīja interesi par pašvaldības darbu izglītības jomā – gan ārkārtējās situācijas izsludināšanas brīdī, gan šobrīd, plānojot jauno mācību gadu.


Izraēlas vēstniece O. Gila: "Latvija un Liepāja ir vērtējama, kā ļoti labs piemērs operatīvu lēmumu pieņemšanā un rīcības organizēšanā saistībā ar "Covid-19". Gan skatoties laika brīdi, kad "Covid-19" martā pārņēma pasauli, gan šobrīd, kad ir nepieciešams pārplānot ierastos procesus valstī un pilsētā."

Vizītes pirmajā dienā vēstniece O. Gila ir apmeklējusi koncertzāli "Lielais dzintars", lai pārrunātu ar to tālāko sadarbību, Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku un tikusies ar ebreju kopienu. Tāpat vēstniece ir devusies ekskursijā pa Zirgu salu un apmeklējusi Hokokausta memoriālu Šķēdē.


Izraēlas vēstniece Orli Gila ir karjeras diplomāte ar 30 gadu darba stāžu Izraēlas Ārlietu ministrijā. Kopš 2019.gada 3.septembra ir ārkārtējā un pilnvarotā Izraēlas vēstniece Latvijas Republikā. No 2015. līdz 2019.gadam ir strādājusi Izraēlas Ārlietu ministrijā, Starptautisko organizāciju nodaļā, kas sadarbojas ar ANO specializētajām organizācijām, no 2008.–2012.gadam ir bijusi ģenerālkonsule Izraēlas konsulātā Čikāgā, ASV. Savas profesionālās darbības laikā Izraēlas Ārlietu ministrijā,  Orli Gila strādājusi arī Ziemeļamerikas  nodaļā, Sabiedrisko attiecību nodaļā un Ministrijas vadības birojā.