Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (Liepājas SEZ) pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis no 27. līdz 29.novembrim piedalījās "Offshore Energy Exhibition & Conference" Amsterdamā, apmeklēja Roterdamas un Amsterdamas ostas un tikās ar Eiropas Savienības enerģētikas un loģistikas nozares vadošo uzņēmumu vadītajiem, portālu informēja Liepājas SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.
 
Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis pēc darba vizītes Nīderlandē atzina, ka vēlreiz pārliecinājies par Eiropas Savienības ambiciozajiem mērķiem – līdz 2050. gadam radīt jaunas jaudas 150GW. "Tas ir liels izaicinājums, jo lai to panāktu, trīs reizes jāpalielina ražošanas jaudas, gan ostu kapacitāte. Liepājai un Latvijai tas nozīmē iespēju būvēt jaunas rūpnīcas, kas ražos pamatus, mastus, spārnus, iespējams arī pašus ģeneratorus. Esošiem uzņēmumiem būs iespēja ražot dažādas komponentes un detaļas. Liepājas Jūrniecības koledža varēs gatavot jūrniekus tieši vēja parku būvniecībai un apkalpošanai, dodot iespēju ar jūrnieka arodu nodarboties tepat mājās, nevis doties vairāku mēnešu garos reisos tālu prom."
 
Baltijas jūra ir Ziemeļjūra 2.0 – ar tādu neoficiālu nosaukumu Eiropas Savienības nosprausto mērķu enerģētikas neatkarības un klimata neitralitātes virzienā uz Baltijas jūru skatās atkrastes vēja nozare Nīderlandē – valstī, kurā ir liela pieredze enerģētikā jau no laikiem, kad Ziemeļjūrā tika būvētas naftas un gāzes ieguves platformas, gan šodien, būvējot jūrā vēja parkus.
 
Liepājas SEZ pārvaldnieks norādīja, ka Amsterdamas un Roterdamas ostas apmeklējums, dalība vēja enerģijas izstādē un konferencē ir rezultējusies ar daudzām, interesantām diskusijām, jauniem kontaktiem, kuros pārrunāti attīstības projekti. Liepājas SEZ pārvalde pavisam drīz iesaistīsies vairāku vērienīgu projektu īstenošanās gan ostā, gan industriālajās teritorijās.  
 
"Atkrastes vēja industrija ir liela, un Latvijai ir jāizmanto iespēja to izmantot savā labā – gan radot jaunas darbavietas, zināšanas, iespēju nodrošināt esošos uzņēmumus ar zaļu enerģiju, un nākotnē radīt un attīstīt jaunas pieprasītas nozares," uzsver Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis.