Līdz ar 15 novembri visu pašvaldību vadītājiem būs "Covid–19" sertifikāts, šodien preses konferencē teica vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Arturs Toms Plešs (AP), ziņo LETA.

Līdz ar to visi pašvaldību vadītāji varēs turpināt pildīt savus pienākumus

Pēc pašvaldību sniegtās informācijas 92% no pašvaldību deputātiem būs vakcinēti, uzsākuši vakcinācijas kursu vai ir pārslimojuši "Covid–19" vīrusu.

Šobrīd nevakcinēti deputāti ir 20 pašvaldībās, tādējādi šīs 20 pašvaldības arī pēc 15.novembra būs ar domes deputātiem, kuri nespēs uzrādīt sertifikātu.

Saskaņā ar ministra sniegto informāciju visiem deputātiem nebūs "Covid–19" sertifikāta Liepājā, Dienvidkurzemes novadā, Ventspilī un Ventspils novadā, Jelgavā, Jelgavas, Mārupes un Ķekavas novadā, Ropažu, Siguldas, Limbažu, Cēsu, Valkas, Gulbenes, Alūksnes un Balvu novadā.

Vismaz viens nesavakcinēts deputāts pēc 15.novembra būs Varakļānu, Rēzeknes un Līvānu novadā, kā arī Rēzeknē un Daugavpilī.

Līdz ar to pārējās pašvaldībās pēc 15.novembra visiem deputātiem būs "Covid–19" sertifikāti.

Kopumā pašvaldībās ir 758 deputāti, no tiem 696 ir vakcinēti vai pārslimojuši, bet 39 sākuši vakcināciju. Savukārt 19 nav vakcinēti, bet par četriem deputātiem nav informācijas.

Ministrs preses konferencē uzsvēra, ka katra domes priekšsēdētāja pienākums un atbildība būs nodrošināt pilnvērtīgu domes darbu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, līdz ar to viņš sagaida, ka domes lems par šādu deputātu atstādināšanu no pienākumu pildīšanas līdz brīdim, kad viņi iegūs "Covid–19" sertifikātu.

"Pašvaldības deputāta statuss neatbrīvo no pienākuma vakcinēties. Tāpat kā pašvaldību deputāti nav tiesīgi iziet ārpus mājas ārkārtas situācijas izsludinātās mājsēdes laikā pēc plkst.20 bez īpaša pamatojuma, tā arī uz pašvaldību deputātiem attiecas tie paši noteikumi, kas saistoši visām publiskā sektora amatpersonām un darbiniekiem," uzsvēra Plešs.

Viņš skaidroja, ka tie pašvaldību deputāti, kas pēc 15.novembra nespēs uzrādīt sertifikātu, domes darbā nevarēs piedalīties arī attālināti.

Ministrs atzīmēja, ka ir nosūtījis vēstuli Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai ar aicinājumu topošajā likumā, kas paredz obligātu vakcināciju parlamenta deputātiem, iekļaut normu, kas paredz apturēt deputāta pilnvaras, ja tas nespēj uzrādīt sertifikātu.

Attiecīgi, ja pašvaldību deputāts vai deputāte nespēj uzrādīt sertifikātu, nākamās domes sēdē domei būs jālemj par deputāta pilnvaru apturēšanu uz laiku, kad ir iegūts sertifikāts, aizvietojot attiecīgo deputātu ar nākošo no saraksta ievēlēto deputātu.

Kā ziņots Ministru kabineta sēdē tika pieņemts drošības pasākumu kopums "Covid–19" vīrusa izplatības ierobežošanai, kas nosaka, ka valsts un pašvaldību institūciju darbinieki un amatpersonas no 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.