Liepājas dome jūlija sēdē ar balsu vairākumu nolēma piešķirt 19 000 eiro, lai finansētu Eiropas junioru čempionāta bridžā norisi.

Čempionātu paredzēts rīkot Liepājā 2016.gadā jūlijā. Čempionāti notiek reizi divos gados, iepriekšējais bija pērn Vācijā. Pēc Latvijas Bridža federācijas valdes locekļa Kārļa Rubina teiktā, 46 pasaules valstīs ir ap 400 000 bridža spēlētāju. Uz čempionātu Liepājā, kas ilgs piecas dienas (plus trīs dienu nometne), varētu ierasties ap 400 spēlētāju kopā ar divtik lielu skaitu pavadoņu.

Domes Finanšu pārvaldei uzdots ieplānot Eiropas junioru čempionāta bridžā rīkošanai nepieciešamo finansējumu pilsētas 2016.gada budžetā.

Gan Finanšu komitejas sēdē, kurā piedalījās arī Rubins, gan domes sēdē pret tik lielas summas piešķiršanu iebilda opozīcijas deputāti. Jānis Vilnītis norādīja, ka pilsētas budžets ir ierobežots, tāpēc vispirms būtu jāatbalsta pilsētai tradicionālie sporta veidi kā futbols, hokejs, basketbols, teniss, šahs, arī rallijs. Turklāt čempionāts paredzēts jūlijā, kad Liepājā jau tāpat netrūkst dažādu norišu, kas pulcē ciemiņus. „Ja vēl čempionāts notiktu ārpus sezonas, bet tagad neredzu, kāpēc tik liela summa būtu jāpiešķir,” Finanšu komitejā sacīja Vilnītis. Domes sēdē deputāts atzina, ja summa būtu mazāka, iespējams, varētu atbalstīt lūgumu, lai gan „kārtis ir kārtis” un "tas ir tikai solis līdz azartspēlēm”.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš Finanšu komitejas sēdē oponēja Vilnītim, sakot, ka bridža čempionāts varētu ieņemt plānotā vindsērfinga čempionāta vietu, kas nenotikšot, turklāt nauda tikšot ieskaitīta Liepājas olimpiskā centra (LOC) budžetā, un tik un tā palikšot Liepājā. Otrs mēra vietnieks Vilnis Vitkovskis bija izrēķinājis, ka 19 000 eiro ir "tikai 9 eiro katram dalībniekam dienā”, un nedēļas laikā tie noteikti iztērēšot vairāk.

Iepriekš bridža čempionāta rīkotāji bija vēlējušies vēl lielāku pašvaldības atbalstu – 29 000 eiro.

Čempionāta kopējais budžets, pēc Rubina teiktā, ir 114 000 eiro.