Lai stiprinātu Liepājas bagātīgās kultūras tradīcijas un popularizētu vēju pilsētas arhitektūras un pilsētvides pērles, izdots jaunais Liepājas 2021.gada kalendārs, kas no trešdienas, 9.decembra, būs iegādājams Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Liepājas 2021. gada kalendārā redzami 13 Liepājas teātra aktieri, kuri iejutušies lomās nevis tradicionāli uz Liepājas teātra skatuves, bet gan šarmantajā Liepājas pilsētvidē. Kā vēsta teksts uz kalendāra vāka: "Šī ir metafora par saskarsmi starp redzamo un neredzamo, pateikto un nepateikto". Kalendārs ataino šo metaforu ar aktieru spilgtajiem tēliem no izrādēm, ar pilsētas īpašo sajūtu vietām un Rasas Bugavičutes-Pēces radītajiem iedvesmojošajiem tekstiem.

Liepājas teātra aktieris Kaspars Gods ataino Pendltona lomu no izrādes "Polianna" un fotografēts Liepājas muzejā, Signe Dancīte – Made no izrādes "Purva bridējs ugunī" –kafejnīcā "Valhalla", Agnese Jēkabsone – Edīte Piafa no izrādes "Piafa" – uz Liepājas teātra skatuves, Mārtiņš Kalita – Sīmanis no izrādes "Liepāja - Latvijas galvaspilsēta" – Vecajā ostmalā, Anda Albuže – Krustmāmiņa Kukurūzvālīte un skolotāja no izrādes "Dželsomīno Melu zemē" – Zirgu salā, Egons Dombrovskis – Jans no izrādes "Killera dienasgrāmata" – pludmalē, Rolands Beķeris – Normans no izrādes "Ģērbējs" – vīriešu frizētavā "Windcut Barber Shop, Leons Leščinskis – Mecenāts no izrādes "Zilā istaba" –Romas dārzā, Inese Kučinska – Jeļena Andrejevna no izrādes "Sods un noziegums" –Ziemeļu fortos, Gatis Maliks un Sandis Pēcis – sulainis un tirgotājs no izrādes "Ķiršu dārzs" – Tosmares kuģu būvētavā, Kaspars Kārkliņš – Otello no izrādes "Šekspīrs" –"Liepājas metalurgs" vēsturiskajā teritorijā un Edgars Pujāts – Barons no izrādes "Purva bridējs ugunī" fotografēts Liepājas Svētās Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

No ceturtdienas, 10. decembra, Jāņa ielā būs apskatāma arī brīvdabas izstāde ar 2021. gada kalendāra attēliem, ko ikviens liepājnieks un pilsētas viesis brīvi varēs aplūkot vairāku mēnešu garumā.

Kalendāru izdevusi un koncepciju veidojusi Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija sadarbībā ar Liepājas teātri, dizaina autori ir dizaina birojs "H2E", tekstus gatavojusi dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, bet fotogrāfiju autors ir fotogrāfs Aigars Hibneris.

Jauno pilsētas kalendāru varēs iegādāties Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā, Rožu laukumā 5/6, Liepājā. Pieejami divu izmēru (594x420 mm un 420x594 mm) sienas kalendāri, kuru cena ir 16,50 un 14,60 eiro un galda kalendārs (205x148 mm), kura cena ir 6,50 eiro.