Papildināts. Deputātu vairākums ceturtdien, 11.decembrī, apstiprināja pašreizējās domes Revīzijas daļas vadītājas Indras Štāles kandidatūru Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas amatā.

Viņas kandidatūra trīs kārtās izraudzīta no 39 pretendentiem uz vakanto amatu. Pirms balsošanas opozīcijas deputāts Atis Deksnis vēlējās zināt, kāpēc nav dota priekšroka kādam no esošajiem nodaļas darbiniekiem, kam ir gan atbilstoša izglītība, gan pieredze un prasmes un kas būtu pelnījuši izaugsmes un attīstības iespēju. Domes Personāldaļas vadītāja Aija Nelsone paskaidroja, ka tieši Štālei esot bijušās vērtīgas idejas, kā izmainīt un uzlabot nodaļas darbu. Uz deputāta jautājumu, vai šīs idejas varēs tikt īstenotas aizejot no labāk apmaksāta darba uz zemāk apmaksātu, Nelsone sacīja, ka starpība esot tikai “daži eiro”.

Vaicāta, kas pamudināja pieteikties konkursā, Indra Štāle portālam sacīja: “Astoņpadsmit gadus esmu nostrādājusi savā pašreizējā darbā, un kaut ko vajag mainīt. Kā revidente daudz esmu bijusi šajā iestādē, un man ir radies priekšstats, kā tur vajadzētu darīt savādāk.” Runājot par atalgojumu, Štāle sacīja: „Atalgojums ir svarīgs, bet atšķirība nav tik liela, varbūt drusciņ mazāks, jo Dzimtsarakstu nodaļā ir piemaksas par darbu brīvdienās.”

Jau vēstīts, ka pašreizējā Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dzintra Mirdza Reisa izlēmusi atstāt amatu un doties pelnītā atpūtā. Iepriekš viņa portālam sacīja: “Protams, arī mums bija savas kandidatūras – konkursam pieteicās gan pašreizējā Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece, gan viena no inspektorēm. Abas ir ar augstākā līmeņa juridisko izglītību, abām ir Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta sertifikāts, ir pieredze un vērā ņemams darba stāžs šajā iestādē – viena no viņām strādā kopš 1986.gada, otra – no 1993.gada.

Domāju, ka piemērotākas kandidātes būtu grūti atrast – abas prot strādāt gan ar Dzimtsarakstu nodaļas arhīvu, gan ar cilvēkiem, prot vadīt laulību ceremoniju. Manuprāt, abas ir pelnījušas izaugsmes iespēju! Ansiņa kungs (domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš – S.P.) un Nelsones kundze viņas uzklausīja, taču pašvaldībai acīmredzot šajā brīdī ir labāks kandidāts.”

Indra Štāle savus jaunos pienākumus sāks veikt no 2015.gada pirmās darba dienas.

Uzziņa
Indra Štāle
         
IZGLĪTĪBA                  
2013. Latvijas Lauksaimniecības universitāte, profesionālais maģistra grāds un 5. līmeņa profesionālā lauksaimniecības ekonomista–organizatora  kvalifikācija;
2009. Institute of  professional managers, Starptautiskā auditora diploms;                                                   
2006.g.International association of book-keepers, Starptautiskais grāmatveža akreditācijas diploms;
2004. Juridiskā koledža, 1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība Tiesību zinātnē, jurista palīga kvalifikācija;
2001. Latvijas Universitāte, ekonomista kvalifikācija;
1986. Latvijas Lauksaimniecības akadēmija, ekonomista – organizatora kvalifikācija.
 
DARBA PIEREDZE    
no 1996. Liepājas pilsētas domes Revīzijas daļas vadītāja;
1993.–1996. SIA „Jūrmalciems” galvenā grāmatvede;
1991.–1993. „Nīcas vēstis” redaktore;      
1980.–1988. PS „Nīca” grāmatvede, ekonomiste.
 
PRASMES                    
Darbs ar dažādām datora programmām un dažādām grāmatvedības programmām.
 
(No Indras Štāles CV)