Liepājas domes Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu līdzfinansēšanas konkursā sešu atbalstīto projektu vidū ir arī sporta klubs, bet pārpalikušos 5,2 tūkstošus tā rezervē sev.

Pilsētas attīstības komitejā ceturtdien, 12.jūnijā, viens no pieņemtajiem lēmumiem, ko atbalstīja visi komitejas locekļi, bija par līdzfinansējuma piešķiršanu Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu konkursā iesniegtajiem projektiem, kā arī pāri palikušās summas – 5200 eiro – rezervēšanu pašvaldības vajadzībām, proti, starptautiskas konferences rīkošanai oktobrī vai novembrī.

Maksimālo līdzfinansējuma summu – 7000 eiro – deputāti piekrita piešķirt SIA „Ankia”, kas plāno to izlietot kafejnīcas "Makšķernieku nams" izveidei iepretī nekustamajam īpašumam Vecajā ostmalā 10.

Ar pašvaldību ir noslēgts zemes izmantošanas nomas līgums, un šajā vietā plānota konteinera tipa ēka, kurā atradīsies kafejnīca ar terasi kanālmalā, neliels tūrisma piederumu veikals-noma, kā arī neliela laivu un katamarānu nomas piestātne. SIA „Ankia” sola radīt 2–4 jaunas darbavietas.

Maksimālais līdzfinansējums tiks piešķirts arī SIA „BB Wakepark”, kas vēlas attīstīt aktīvās atpūtas pakalpojumus – SUP dēļu, ūdens bumbu un dažādu laivu un ūdens velosipēdu nomu, bet, lai "BB wakepark" ziemā varētu aktīvi darboties, paredzēts izveidot ziemas parku, kur būtu iespēja vizināties ar slēpēm, snovborda dēļiem un pūšļiem/kamerām. Plānota arī pirts un baļļas iegāde. Tiek solītas 4 līdz 6 jaunas darbavietas.

2300 eiro lielu atbalstu saņems „Karostas glābšanas biedrība”, kas sola jaunu tūrisma piedāvājumu "Sajūtu labirints" Ziemeļu fortos. Apmeklētājiem tiks piedāvāts izbaudīt sajūtas, koncentrējoties uz atsevišķām maņām – redzi, dzirdi, tausti, ožu garšu, tiek solītas vismaz trīs jaunas darbavietas.

SIA „Addiction” tiks pie 3500 eiro atbalsta divu starptautisku konferenču rīkošanai – vienā apskatīs „radošo industriju attīstības perspektīvu”, otrā – „ komunikācijas lomu un tendences, un mūsdienīga vadītāja spējas vadīt procesus un cilvēkus”. Uz katru konferenci plānoti aptuveni 450 apmeklētāji.

3500 eiro piešķirs arī biedrībai „Liepājas kamerorķestris”, lai nākamā gada 28.februārī sarīkotu starptautiskā zvejnieku kolhozu estrādes ansambļu festivāla "Jūras pērle" atceres lielkoncertu.

Tādu pašu summu paredzēts piešķirt biedrībai „Sporta klubs Liepājas lauvas”, kas organizēs starptautisku basketbola turnīru Liepājā, kurā piedalīsies Igaunijas, Lietuvas, Latvijas čempioni un organizētāju komanda.

Atbalstu nesaņems tikai viens no septiņiem iesniegtajiem projektiem – viesu nams „Seven Sister”, jo tas neatbilst konkursa nolikuma kritērijiem, proti, ziemā ir slēgts.

Kā komitejas sēdē skaidroja domes Attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Ābols, aprīļa sākumā izsludinātajā mazo un vidējo uzņēmumu projektu konkursā bija iesniegti septiņi projekti, ko žūrija vērtēja divas reizes – 16.maijā, pēc kā projektu iesniedzējiem tikuši pieprasīti papildu skaidrojumi un precizējumi, kā arī 3.jūnijā, kad žūrija nolēma atbalstīt sešus no iesniegtajiem projektiem.

Vicemērs Jurijs Hadarovičs bija pārsteigts par tik mazu atsaucību – tikai 7 iesniegtiem projektiem. Hadarovičs arī vēlējās zināt, kāpēc ne visos gadījumos atbalsts ir 50% apmērā (nepārsniedzot 7000 eiro), kā paredzēts nolikumā, bet tikai 15 – 20 %. Kā skaidroja Ābols, tas saistīts ar projektu atbilstību noteiktajiem četriem kritērijiem – ja projekts atbilst tikai daļēji, tad arī līdzfinansējums netiek piešķirts pilnā apjomā.

Jautājums bija arī par to, vai konkursa nolikumam atbilst līdzfinansējuma piešķiršana sporta klubam. „Citi klubi prasīs, kāpēc tieši šo klubu atbalsta, kāpēc mūs ne?” – pieļāva Hadarovičs. Ābola skaidroja, ka nolikums pieļauj atbalstīt biedrību iesniegtos projektus, un, lai arī tas nav atbalsts tūrismam tiešā veidā, sacensības, ko rīkos klubs, piesaistīšot publiku.

Attīstības komitejai sekojošajā Finanšu komitejas sēdē deputāts Ģirts Kronbergs rosināja ietaupītos līdzekļus – 5200 eiro – „izspēlēt”, rīkojot konkursa otru kārtu rudenī. Tomēr šo priekšlikumu domes priekšsēdētājs noraidīja, uzsverot, ka LIAA jau sākusi gatavot rudenī iecerēto „biznesa forumu”, tāpēc nauda jārezervē šim pasākumam.

Jau vēstīts, ka kopējais mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) projektu līdzfinansējums šogad ir 32 000 eiro, projektus varēja iesniegt līdz 6. maijam.

Konkursa nolikums paredz, ka vienam projektam iespējams saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50%, bet ne vairāk kā 7 000 eiro.

Šogad projektu konkursā uzsvars likts uz tūristu piesaisti „nesezonas” laikā: nolikums paredz sniegt domes atbalstu projektiem, kas risina sezonalitātes problēmu tūrisma jomā un paredz jaunu darbavietu radīšanu; jaunu produktu vai pakalpojumu attīstīšanu, kas paplašina un dažādo atpūtas iespējas projekta īstenošanas termiņa laikā; jaunu tūrisma objektu vai pasākumu izveidošanu un organizēšanu; projektiem, kuriem jau piesaistīts vai tiek plānots piesaistīt papildu finansējumu tūrisma produktu vai pakalpojumu ieviešanai (ES finansējums, kredīta līdzekļi, citas investīcijas); attīstīt Liepājā specifiskas tūrisma jomas ar konkurētspējas priekšrocību un izaugsmes potenciālu.

Projekta īstenošanas termiņš nepārsniedz laiku no 2014.gada 1.septembra līdz 2015.gada 1.maijam.