Ceturtdien, 9.janvārī, pulksten 12 notiks Liepājas pilsētas domes ārkārtas sēde. Tajā tiks izskatīts viens jautājums - "Par parakstu vietu noteikšanu", informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Kā teikts sēdes anotācijā, lēmums nepieciešams, lai Liepājas pilsētā  noteiktu parakstu vākšanas vietas tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem "Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā" un "Grozījums likumā "Par pašvaldībām".

Likums nosaka, ka uz 10 000 vēlētājiem jābūt vienai parakstu vākšanas vietai.  Parakstīties par apturēto likumu nodošanu tautas nobalsošanai varēs klātienē parakstu vākšanas vietās no 2020.gada 16.janvāra līdz 14.februārim.

Lēmums iesniegts saskaņā ar Latvijas Republikas Centrālās vēlēšanu komisijas 2019.gada 27.decembra rīkojumu Nr. 173 "Par parakstu vākšanas vietu un darba laiku noteikšanu",  likuma "Par tautas nobalsošanu, likuma ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" 7. panta pirmo, otro un ceturto daļu un likuma "Par Centrālo vēlēšanu komisiju" 5. pantu.