Portāls db.lv šodien raksta par 12.aprīļa Liepājas domes sēdē izskanējušo diskusiju par Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) ēku kompleksa rekonstrukcijas ieceri.

“Es kā celtnieks nevaru atbalstīt studentu viesnīcas rekonstrukcijas izmaksas, kas atbilst pieczvaigžņu viesnīcas būvniecības izmaksām. Bez valsts iecelta, neitrāla projekta vadītāja var atkārtoties Bērnu slimnīcas stāsts,” tā Liepājas domes sēdē sacīja deputāts Ivars Kesenfelds, iebilstot pret plānotajām Liepājas Valsts tehnikuma rekonstrukcijas projekta izmaksām.

Pēc AS “UPB” metu projekta veiktie aprēķini paredz ieguldīt LVT ēku kompleksa rekonstrukcijā aptuveni 13 miljonus latu, kas ir apmēram 407 Ls/m2 un atbilst MK normatīviem, norādīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde. Turklāt iepriekš Ventspilī arodskolas rekonstrukcijai arī bija paredzēti 13 miljoni latu, taču iepirkuma rezultātā izmaksas par vairākiem miljoniem latu samazinājušās. “Nevajag dramatizēt!” norādīja S.Golde, uzsverot, ka izmaksas precizēs tehniskais projekts.

I. Kesenfeldu gan atbalstīja arī deputāts Jānis Vilnītis, norādot, ka speciāli konsultējies ar izglītības ministru Robertu Ķīli, un «summas tiešām mulsina», jo minētajai dienesta viesnīcai plānoti 1,8 miljoni latu, kamēr tikko Liepājā par līdzīgu summu tika izsolīta pieczvaigžņu dizaina viesnīca Promenāde. Turklāt salīdzinoši niecīga summa paredzēta mācību aprīkojuma modenizēšanai, kas, viņaprāt, esot svarīgāk.

Lai gan no balsošanas atturējās vairāki deputāti, lēmums par pašvaldības atbalstu LVT attīstības stratēģijai tika pieņemts. LVT ēku kompleksa rekonstrukcija ir tikai viens no attīstības stratēģijas jautājumiem, taču tas ir būtisks, jo ES naudas piesaistei nepieciešams pašvaldības līdzfinansējums 10% apmērā no kopējām izmaksām. Stratēģija izstrādāta, lai LVT kļūtu par reģionālo profesionālās izglītības kompetences centru un piesaistītu ES finansējumu.