Liepājas dome ārkārtas sēdē trešdien apstiprināja lēmumu par īres un komunālo maksājumu vidējo izmaksu. Domes lēmums nepieciešams, lai varētu apstiprināt vidējās izmaksas īres un komunālajiem maksājumiem par ukraiņu izmitināšanu Liepājas pašvaldības nodrošinātajās dzīvesvietās Ukrainas bēgļiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Liepājas pašvaldība attiecīgajam pakalpojuma sniedzējam par faktisko izmitināšanas pakalpojuma nodrošināšanu maksā vidēji 9,50 eiro diennaktī un maksu par komunālajiem un apsaimniekošanas pakalpojumiem, ievērojot normatīvajos tiesību aktos paredzētos nodokļus un vidējās īres un komunālo pakalpojumu izmaksas vienam kvadrātmetram, kopumā nepārsniedzot 20 eiro (tai skaitā nodokļi) par vienu personu diennaktī.

Pašvaldība segs izmitināšanas pakalpojuma izdevumus, par ko pēc tam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai tiks iesniegta informācija, lai segtu pašvaldības izdevumus.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka pašvaldība sedz 100% no izmitināšanas faktiskajām izmaksām, bet ne vairāk kā 20 eiro par personu diennaktī.

Kopumā Liepājā un Dienvidkurzemes novadā kopš karadarbības sākuma patvērumu raduši 1046 cilvēki – 855 Liepājā un 191 novadā.