No nākamās nedēļas, 6. jūnija, vienotais Ukrainas bēgļu reģistrācijas punkts no Klaipēdas ielas 96A pārcelsies uz Liepājas domes telpām. Punkta darba laiki būs pirmdienās, otrdienās un trešdienās no pulksten 9 līdz 13, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Punkta apmeklētāji aicināti iepriekš pierakstīties, zvanot uz Apmeklētāju pieņemšanas centra tālruni 63 404 750.

Reģistrācijas punktā pieejamie pakalpojumi: pirmreizējā reģistrācija, atbalsts vīzas vai uzturēšanās atļaujas pieteikuma sagatavošanā, telefonu SIM kartes izsniegšana un dažādas konsultācijas.

No 23. līdz 29. maijam Liepājā un Dienvidkurzemes novadā reģistrēti 32 jauni Ukrainas bēgļi. Kopumā Liepājā un novadā patvērumu raduši jau 1338 cilvēki – 1066 Liepājā un 272 novadā. Arī aizvadītajā nedēļā Ukrainas iedzīvotāji turpināja saņemt gan materiālo, gan nemateriālo palīdzību un atbalstu.

Labdarības organizācijā “Tabitas sirds” pagājušajā nedēļā humāno atbalstu (apģērbu, higiēnas lietas, gultasveļu, traukus, mēbeles un citas sadzīves lietas) saņēma 102 Ukrainas iedzīvotāji. No šīs nedēļas organizācija Imantas ielā 7 strādās pirmdienās un trešdienās no pulksten 10 līdz 17.

Informācijas centrs iebraucējiem, kas sniedz konsultācijas Liepājas ukraiņu bēgļu reģistrācijas punktā, pagājušajā nedēļā sniedza 213 konsultācijas pa telefonu un 24 klātienes konsultācijas. Tāpat tiek turpināts sniegt psiholoģisko palīdzību Ukrainas kara bēgļiem Liepājā.

Liepājas sociālais dienests pagājušajā nedēļā izmaksājis pabalstus par kopējo summu 21 602 eiro (garantētā minimālā ienākuma pabalsts – 18312 eiro, pabalsts krīzes situācijā – 3290 eiro). 35 Ukrainas iedzīvotāji pagājušajā nedēļā saņēmuši abonementa biļetes braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā. Tāpat pagājušajā nedēļā izsniegtas 23 izziņas (47 personām) par krīzes situāciju Eiropas atbalsta paku saņemšanai.  

Lai sniegtu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri izceļo no Ukrainas vai kuri nevar atgriezties Ukrainā Krievijas Federācijas izraisītā bruņotā konflikta dēļ, fiziskas un tagad arī juridiskas personas aicinātas sniegt atbalstu un bez maksas izmitināt ukraiņus savā mājsaimniecībā, saņemot par to Liepājas valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu par faktisko izmitināšanas pakalpojuma nodrošināšanu līdz 90 dienām.

Liepājas valstspilsētas pašvaldība kopā ar valsts institūcijām un biedrībām izveidojusi vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanai Ukrainas pilsoņiem – pašvaldības mājaslapas sadaļā www.liepaja.lv/atbalsts-ukrainai/ vienkopus apkopoti svarīgākie kontakti, lai katrs cilvēks pēc savas vajadzības varētu sazināties ar sev interesējošo institūciju.