Trešdien, 25.maijā, Liepājā darba vizītē viesojās Ukrainas republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, lai tiktos ar Dienvidkurzemes novada un Liepājas domes vadību un pārrunātu divpusējās sadarbības paplašināšanu, tiktos ar Ukrainas civiliedzīvotājiem, kā arī pasniegtu bērnu grāmatu dāvinājums ukraiņu valodā Ukrainas pirmsskolas bērniem, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vizītes laikā Liepājas domē vēstniecības pārstāvji tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu, priekšsēdētāja vietnieku Ati Deksni, pašvaldības Izpilddirektoru Ronaldu Fricbergu, kā arī ar to iestāžu pārstāvjiem, kas sniedz palīdzību un atbalstu Ukrainas pilsoņiem − Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājas vietnieci Ingu Ekuzi, Liepājas pilsētas domes Sociālais dienesta vadītāju Lindu Krasovsku, pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāju Elīnu Tolmačovu, Informācijas centra iebraucējiem Kurzemes reģionālā centra vadītāju Līgu Krēsliņu un Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāju Daci Baumani.

Tikšanās laikā tika pārrunāti dažādi ar Ukrainas civiliedzīvotājiem sniegto atbalstu saistītie jautājumi. Pašvaldības pārstāvji pastāstīja, kāda veida palīdzību un atbalstu Liepājā saņem Ukrainas civiliedzīvotāji, par vienotā Ukrainas bēgļu reģistrācijas punkta darbību, par Ukraiņu skolēnu skaitu un gaitām Liepājas izglītības iestādēs, par nodarbinātības jautājumiem, par izmaksātajiem sociālajiem pabalstiem u.c. tēmām. Tāpat vēstniecības pārstāvji tika iepazīstināti ar aktuālākajiem statistikas datiem par uzņemto Ukrainas iedzīvotāju skaitu pilsētā uz 25.maiju (1063 iedzīvotāji Liepājā), kā arī jaunieviesto izmitināšanas kompensācijas mehānismu iedzīvotājiem par Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanu, kam šobrīd ir saņemti 56 pieteikumi par 167 personām. Tika runāts arī sadarbības paplašināšanas iespējām un idejām, kā vēl vairāk uzlabot atbalsta sniegšanu.

Sarunu laikā vēstnieks O. Miščenko izteica pateicību Liepājas pilsētai par sniegto atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Pēc tikšanās domē vēstniecības pārstāvji devās uz viesnīcu "Amrita", kur notika tikšanās ar Liepājā mītošiem Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Pēc tikšanās ar Ukrainas civiliedzīvotājiem vēstnieks O. Miščenko ar delegāciju tikās ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka pienākumu izpildītāju Uldi Hmieļevski un apmeklēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritoriju un ražošanas uzņēmumus. Tikšanās laikā tika pārrunāti sadarbības un nodarbinātības jautājumi ar tiem uzņēmumiem, kuri, sniedzot atbalstu, nodarbina Ukrainas civiliedzīvotājus.

Pirms tikšanās Liepājas domē vēstnieks viesojās Dienvidkurzemes novadā un tikās ar novada priekšsēdētāju Aivaru Priedolu, apmeklējot arī biedrības "Tabitas Sirds" palīdzības punktu un tiekoties ar biedrības vadītāju Kristīni Vidzenieci.