Piektdien, 3.jūnijā, fotoizstādi "Slava Ukrainai! Varoņiem slava!", kas izvietota alejā kas ved uz pieminekli bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem, apmeklēja Ukrainas republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, novērtējot liepājnieku atbalstu, portālu irliepaja.lv informēja, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vēstnieks Liepājā jau viesojās 25. maijā, kad tikās ar Dienvidkurzemes novada un Liepājas domes vadību un pārrunāja divpusējās sadarbības paplašināšanu, tiktās ar Ukrainas civiliedzīvotājiem, kā arī pasniedza bērnu grāmatu dāvinājumu ukraiņu valodā Ukrainas pirmsskolas bērniem.

Fotoizstāde vēl būs apskatāma tikai dažas dienas, līdz 6. jūnijam.

Izstādes ietvaros izvietoti 16 stendi ar lielformāta fotogrāfijām no starptautiskām Eiropas ziņu aģentūrām un informāciju par karu Ukrainā. Izstādes kurators ir fotogrāfs Ilmārs Znotiņš.

Izstāde veidota, atsaucoties pilsoņu iniciatīvai "Izveidot fotoizstādi Uzvaras parkā par Krievijas veiktā kara postījumiem Ukrainā" platformā "Manabalss.lv" ar mērķi izteikt atbalstu Ukrainai saistībā ar Krievijas iebrukumu, sniegt sabiedrībai objektīvu informāciju un veicināt kopējo izpratni par demokrātijas un brīvības pamatbūtību.