Ceturtdien. 19. maijā, domes sēdē deputāti vienojās iekļaut darba kārtībā papildjautājumu "Par rezerves fonda līdzekļu piešķiršanu", ar kuru akceptēja jau Finanšu komitejā pieņemto lēmumu par 5000 eiro piešķiršanu no budžeta rezerves fonda līdzekļiem "sabiedrību izglītojošu un integrējošu pasākumu īstenošanai Liepājā, precizējot līdzekļu izlietošanas mērķi, paredzot, ka finanšu līdzekļi izlietojami tai skaitā TV žurnālistu veidotas filmas par Krievijas iebrukumu Ukrainā pirmizrādei, drukātam izdevumam, pasākumam Karostā vai pie vēsturiskajiem militārajiem objektiem u.tml.", kā arī "lielformāta foto liecību no kara zonas izstādīšanai Liepājā".

Runa ir par to pašu starptautisko preses aģentūru fotoizstādi "Slava Ukrainai! Varoņiem slava!", kuru Finanšu komitejas deputāti nevēlējās redzēt Liepājā. To, kāpēc savu viedokli mainīja arī tie, kuri Finanšu komitejā bija pret izstādes izvietošanu Liepājā, paskaidroja deputāts Jānis Vilnītis, proti, ja deputātiem būtu bijusi tā informācija, ko viņi dzirdēja domes sēdē, un, ja viņi būtu zinājuši, cik svarīgi tas ir Ukrainas vēstniecībai, "nebūtu nekādu jautājumu un mēs te nediskutētu".

Pirms sēdes deputātus attālināti uzrunāja Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, Krievijas propagandas ietekmi salīdzinot ar radiāciju, kura "nav redzama, bet ir nāvējoša". Tāpēc


vēstnieks ļoti lūdza tomēr parādīt izstādi Liepājā un "dot iespēju cilvēkiem paskatīties patiesībai acīs un padomāt".

Vēstnieks izstādi "Slava Ukrainai! Varoņiem slava!" novērtēja kā Latvijā labāko izstādi par karu Ukrainā, kura atspoguļo "visas tās zvērības, ko Ukrainā pastrādā izvarotāju un marodieru armija".

Debatēs deputāte Dace Bluķe izteicās, ka viņai "ir liels kauns par to, ka kolēģi iepriekš, finanšu un budžeta jautājumus skatot, noraidīja iespēju parādīt šo izstādi Liepājā".

Vairāki deputāti debatēs uzsvēra, ka Liepāja vienmēr ir bijusi Ukrainas pusē, uzņēmusi un atbalstīju vairāk nekā 1000 Ukrainas bēgļu.

Ar 13 balsīm "par" un Ludmilas Rjazanovas balsi "pret" lēmums par "Par rezerves fonda līdzekļu piešķiršanu" tika pieņemts, un, kā izteicās mērs Gunārs Ansiņš, pēc 25. maija, kad beigsies izstādes eksponēšana Rīgā, to varēs apskatīt arī liepājnieki. Jautājums kur, pagaidām atstāts atklāts.


Deputāti arī pieņēma lēmumu ziedot 5000 eiro organizācijai "Tabitas sirds", kura Liepājā rūpējas par Ukrainas bēgļiem.


Pilnu 19. maija domes sēdes norisi iespējams noskatīties šeit: