Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) nokļūšanu koalīcijā Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) saista ar politiskās situācijas stabilizāciju valst.

Kā arī politisko vienotību, kas nepieciešama, lai Saeimā pieņemtu daudzus valstij būtiskus jautājumus.

"Es domāju, ka Zaļo un zemnieku savienības ministru skaitam valdībā šajā gadījumā nav būtiskas nozīmes - tie varētu būt arī 3, 5 vai 6. Ir pietiekami būtiski stabilizēt politisko situāciju valstī, jo redzam, - lai pieņemtu valstiski svarīgus lēmumus, ir nepieciešama politiskā vienotība un politiskā stabilitāte," "Rietumu Radio" sacīja Ansiņš, norādot, ka arī koalīcijas partiju starpā ne vienmēr valda vienotība un pirms vairākiem balsojumiem nākas runāt par papildu atbalstu ar partijām, kuras nav koalīcijā.

"Neredzu īsti sarkanas vai zaļas līnijas starp partiju politiskajiem uzstādījumiem. Manuprāt, mēs vairāk diskutējam par personālijām un politiskajām ambīcijām," runājot par ZZS pievienošanos koalīcijai, sacīja Ansiņš, norādot, ka koalīcijas un ārpus tās esošo partiju viedokļi un redzējums daudzos jautājumos ir līdzīgs.

"Liepājas partiju" ar ZZS saista sadarbības līgums un starp abām partijām, kā informēja Ansiņš, notiek "regulāras savstarpējās konsultācijas". Jautāts, vai ir manīts, ka ZZS būtu distancējusies no smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga, Ansiņš atbildēja noraidoši.