Deputātu vairākums atbalsta lēmumu ar 100 000 eiro līdzfinansējumu atbalstīt starptautiska rallija posma norisi Kurzemē.

Šādu lēmumu deputāti pieņēma domes sēdē ceturtdien, 30.augustā.

100 tūkstošu eiro jeb aptuveni 70 tūkstošu latu līdzfinansējums tika piešķirts starpkontinentāla rallija sacīkšu "Intercontinental Rally Challenge" (IRC) posma organizēšanai Kurzemē.

Kā viens no galvenajiem lēmumprojekta virzītāju – domes priekšsēdētāja un viņa vietnieka – argumentiem bija, ka tā būs vienreizēja izdevība reklamēt Liepāju „Eurosport” daudzmiljonu auditorijai.

Lai gan balsojums bija pozitīvs, vairāki deputāti neslēpa savas šaubas par šā dārgā pasākuma lietderību vai pat bija pret to, ka tik liela naudas summa no pilsētas budžeta tiks atvēlēta rallijam. Tāpat vairāki deputāti atzina, ka nav sīkāk informēti par šo pasākumu.

Deputāts Stīns Lorenss bija sašutis, ka ar vieglu roku pēc pirmā pieprasījuma tiek piešķirti 100 tūkstoši rallijam, bet, lai dabūtu naudu citiem mērķiem, vajadzīgas garas diskusijas. „Tāpēc, ka Seskam patīk rallijs, mēs uzreiz piešķiram tik lielu naudu, bet, ja vajag atbalstu mūzikas festivāliem, tad ir garas debates un pavisam mazas naudas summas!”

Elita Kosaka uzdeva jautājumu, kāpēc deputātiem ir tika maz informācijas par šo notikumu, uz ko domes priekšsēdētājs aizrādīja, ka prezentācija bijusi kādā no Pilsētas attīstības komitejas sēdēm. Elita Kosaka teikto papildināja: „Pieciem cilvēkiem...”. Savukārt Ivars Kesenfelds ieteica deputātei iestāties valdošajā koalīcijā, ja viņa vēlas „zināt mazliet vairāk”.

 Lai pamudinātu deputātus balsot, domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš paziņoja, ka Ventspils pašvaldība rallijam naudu jau piešķīrusi, un arī valdība atbalstot šo pasākumu. Savukārt deputāte Elita Kosaka, kas pirms domes sēdes bija sazinājusies ar Ventspils pašvaldību, apgalvoja, ka tur domes sēdēs šāds jautājums vispār nav skatīts. Ivars Kesenfelds secināja, ka Gunārs Ansiņš kolēģiem varētu „stāstīt, kā ir, nevis, kā gribētos, lai ir”.

Kā izteicās mērs Uldis Sesks, sacīkstes plānotas nākamā gada februārī. Pēc viņa teiktā, Latvijā šāda mēroga rallija sacensības vēl nav notikušas un tā būšot vienreizēja iespēja reklamēt Liepāju, jo televīzijas kanālā "Eurosport" paredzēts rādīt reklāmas rullīti par Liepāju.

Finansiāli ieguvēji būšot arī pilsētas uzņēmēji, piemēram, viesnīcas un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, jo Liepājā aptuveni nedēļu uzturēsies sportisti, tehniskais personāls un līdzjutēji, norādīja Sesks.

Rallija posma rīkotāji arī sola, ka pilsētas mērs tikšot aicināts piedalīties balvu pasniegšanā un preses konferencē, ko translēs „Eurosport” TV kanāls. Arī uz rallija automašīnām būšot sponsoru logo, tāpat pilsētu reklāma būs izvietota uz preses sienas, pie kuras intervē sportistus.

Rallija „Intercontinental Rally Challenge” organizēšanu Kurzemē no Latvijas puses organizē biedrība „RA Motosport”, kas šā gada martā nosūtījusi Liepājas domei vēstuli par iespēju atbalstīt IRC norisi, organizējot vienu no rallija posmiem Liepājā un Ventspilī. No katras pašvaldības tas prasītu 100 tūkstošus eiro, vēl 140,5 tūkstoši eiro 10.jūlijā piešķirti no valsts budžeta. Kopā rallija posma organizēšanai nepieciešami 700 tūkstoši latu, informē „RA Motosport”.