"V.Rozgas komercfirma" Liepājā darbojas jau 27 gadus, un bija pirmā, kas sāka izbraukuma tirdzniecību pludmalē.  Decembrī piepildījās viens no firmas īpašnieka jaunības sapņiem.

"Taisītu arī, ja nebūtu atbalsta," saka Vilis Rozga, vaicāts, vai pašvaldības konkursā mazo un vidējo komercsabiedrību atbalstam iegūtajam finansējumam bija kāda nozīme. "Kafejnīca pludmalē visu cauru gadu bija mans sapnis no jaunības."

Finansiālā ziņā šis atbalsts bijis "kripatiņa", salīdzinot ar kopīgajām investīcijām, ko prasījusi kafejnīcas atvēršanu. Taču "atbalsts tomēr dod spēku, jo rāda, ka arī pilsētai tas ir vajadzīgs" – apliecina komercdirektore Valda Kemte. "Labas gribas žests," piebilst kafejnīcas īpašnieks.

"7.līnija" – šādu nosaukumu pludmales kafejnīcai-bāram izraudzījies īpašnieks pats. "Darbinieki gribēja, lai būtu "7.vilnis", bet Rīgā ir ne visai veiksmīgs klubs ar līdzīgu nosaukumu. Atcerējos, ka ļoti līdzīga mūsu kafejnīcai ir "36.līnija" Jūrmalā. Septiņi, jo man jau ir naktsklubs "Big 7", un, ja no Klaipēdas ielas paskaita izejas uz jūru, tad arī sanāk kādas septiņas."

Līdz ar "7.līniju" Rozgas uzņēmums radījis 12 jaunas darbavietas – trīs pavāri, trīs viesmīļi un bārmenis, virtuves strādnieki, jo kafejnīca darba dienās strādā līdz deviņiem vakarā, bet piektdienās un sestdienās pat līdz pusnaktij. Kopš pagājušās nedēļas "7.līnija" piedāvā arī biznesa pusdienas, bet nedēļas nogalēs – dzīvo mūziku (par godu mīlestības dienai, šoreiz arī ceturtdienas vakarā!). "Ar mašīnu jāaizbrauc līdz Kūrmājas prospekta galam vai, vēl labāk – gar "Dzintara boulingu" līdz Kūrmājas prospektam, un tad pārsimts metru veselīga pastaiga ar kājām," Vilis Rozga norāda ceļu uz savu "7.līniju".  

Vaicāts, vai ziemā tāds kafejnīcas štats atmaksājas, Rozga atzīst, ka "šis ir grūts bizness, jo īpaši Liepājā", bet te viņš esot dzimis un audzis, tāpēc arī viņa uzņēmums ir te, bet pludmales kafejnīca – gandrīz vai vaļasprieks. Ziemu pārdzīvot palīdzot visa uzņēmuma kopīgais darbs – gan naktsklubs, gan kafejnīca "Star Cafe" Lielā ielā 12, kas ir "V.Rozgas komercfirmas" pats aizsākums, un pastāv kopš 1993.gada, turklāt 18 gadus darbojusies visu diennakti.

Rozga jau saskaņojis projektu, lai šovasar pludmalē atvērtu vēl vienu bloku ar sanitāro mezglu – dušām un tualetēm. Tas atradīsies blakus esošajam, kurā ir kafejnīca, atsevišķa banketu zāle ar 120 vietām, virtuve un sanitārais mezgls.

"Bet 2020.gadā būs pārsteigums," – tālākas nākotnes plānus Rozga vēl negrib atklāt.

"7.līnija" iztiek bez plastmasas ārā tualetēm – tās atrodas kafejnīcā, jo "7.līnija" ir pievienota pilsētas ūdensvadam un kanalizācijai.

"Projektu izstrādāju pats, pašvaldība palīdzēja īstenot," stāsta Rozga, piebilstot, ka pašvaldība uzklausot, tikai pašam ir jāgrib un jābūt pietiekami neatlaidīgam.

"7.līnijas" saimnieks atzinīgi vērtē konkurenci pludmalē – tā tikai palīdzot, un visi cenšoties, lai būtu labāk.

Vilis Rozga stāsta, ka bijis pirmais, kurš savulaik sācis izbraukuma tirdzniecību pludmalē – tolaik, kad brāļi Mediņi aizsāka savu pludmales festivālu "Beach Party", bet naktsklubs "Big 7" durvis vēris 2000.gadā reizē ar "Latvijas 1.rokkafejnīcu".

Naktskluba saimnieks atzīst, ka pēdējos piecus gadus vasarā "visa dzīvība pāriet uz pludmali", "Big 7", kurš citkārt strādā no desmitiem vakarā līdz sešiem no rīta, vienīgais pilsētā piedāvājot nakts restorāna pakalpojumus, vasarā pat uz mēnešiem diviem tiekot slēgts.

Par "7.līnijas" ēdienkarti un darba laikiem vairāk skatīt facebook.com lapā.