Pret gaļas pārstrādes uzņēmumu SIA "Kurzemes gaļsaimnieks" ierosināts maksātnespējas process. Pieteikumu Liepājas tiesā 29.septembrī iesniegusi SIA "Vega 1".

Par to liecina ieraksts Maksātnespējas administrācijas mājaslapā, raksta LETA.

Pieteikumu Liepājas tiesā 29.septembrī iesniegusi SIA "Vega 1", kuras darbības profils ir dažādu iekārtu montāžas pakalpojumi.

Kā aģentūrai LETA sacīja "Vegas 1" pārstāve, maksātnespējas pieprasījums iesniegts, jo "Kurzemes gaļsaimnieks" palicis parādā par piegādātājām iekārtām. "Esam komunicējuši vairākkārt, taču tas nav devis rezultātus, tādēļ iesniedzām prasību tiesā," sacīja uzņēmuma pārstāve.

Savukārt "Kurzemes gaļsaimnieka" līdzīpašniece Aksana Jansone norādīja, ka maksātnespējas pieprasījums iesniegts nepamatoti, jo minētās domstarpības ir civiltiesiska rakstura strīds par brāķētu kautuves iekārtu daļēju apmaksu uzņēmuma ražotnē "Pūpolos".

"Vega 1" piegādāja iekārtas par 600 000 eiro, no kuriem 570 000 jau ir samaksāti. Taču iekārtas pilnībā nedarbojas, ko apliecina neatkarīga eksperta slēdziens. "Mums nekad nav bijušas finansiālas problēmas, mēneša apgrozījums ir ap trim miljoniem eiro, tā ka nav problēmu samaksāt trūkstošos 30 000 eiro, taču neredzam iemeslu to darīt, ja iekārtas nedarbojas," sacīja Jansone.

"Tas ir civiltiesiska rakstura strīds, kas bija jārisina ar prasību par parādu piedziņu, nevis maksātnespēju. Acīmredzot "Vegas 1" jaunais direktors vēlas risināt jautājumus šantāžas ceļā," piebilda uzņēmuma vadītāja.

Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem, "Kurzemes gaļsaimnieka" apgrozījums pērn bija 26,39 miljoni eiro salīdzinājumā ar 30,49 miljoniem iepriekšējā gadā, bet peļņa sasniedza 349 384 eiro salīdzinājumā ar 314 560 eiro 2014.gadā.

Uzņēmumā tiek ražots vairāk nekā 120 gaļas produktu veidu, no tiem 40% ir svaigi sadalīta gaļa un kaušanas blakusprodukti, 50% veido gaļas pārstrādes izstrādājumi – desas un kūpinājumi –, bet 10% – gaļas kulinārijas izstrādājumi. Uzņēmums nodarbina 240 darbiniekus.

"Kurzemes gaļsaimnieks" reģistrēts 1999.gadā Priekules novada Virgas pagasta "Pūpolos". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 988 000 eiro, darbinieku skaits pērn – 252 darbinieki.

"Kurzemes gaļsaimnieka" 29,86% kapitāldaļu pieder Aksanai Jansonei, 28,57% – Ainaram Jansonam, 26,57% – Stepanam Riško un 15% – Inesei Riško.

Savukārt "Vega 1" pilnībā pieder Vilmāram Mateusam.