Liepājas tiesa pirmdien, 17.oktobrī, noraidījusi prasību par maksātnespējīgu atzīt gaļas pārstrādes uzņēmumu SIA "Kurzemes gaļsaimnieks", liecina ieraksts Tiesu sistēmā.

Ar pieteikumu tiesā vērsās SIA "Vega 1", kuras darbības profils ir dažādu iekārtu montāžas pakalpojumi.

Kā aģentūrai LETA iepriekš sacīja "Vegas 1" pārstāve, maksātnespējas pieprasījums iesniegts, jo "Kurzemes gaļsaimnieks" palicis parādā par piegādātājām iekārtām. "Esam komunicējuši vairākkārt, taču tas nav devis rezultātus, tādēļ iesniedzām prasību tiesā," sacīja uzņēmuma pārstāve.

Savukārt "Kurzemes gaļsaimnieka" līdzīpašniece Aksana Jansone toreiz norādīja, ka maksātnespējas pieprasījums iesniegts nepamatoti, jo minētās domstarpības ir civiltiesiska rakstura strīds par brāķētu kautuves iekārtu daļēju apmaksu uzņēmuma ražotnē "Pūpolos".

"Vega 1" piegādāja iekārtas par 600 000 eiro, no kuriem 570 000 eiro samaksāti. Taču iekārtas pilnībā nedarbojas, ko apliecina neatkarīga eksperta slēdziens. "Mums nekad nav bijušas finansiālas problēmas, mēneša apgrozījums ir ap trim miljoniem eiro, tā ka nav problēmu samaksāt trūkstošos 30 000 eiro, taču neredzam iemeslu to darīt, ja iekārtas nedarbojas," sacīja Jansone.

"Tas ir civiltiesiska rakstura strīds, kas bija jārisina ar prasību par parādu piedziņu, nevis maksātnespēju. Acīmredzot "Vegas 1" jaunais direktors vēlas risināt jautājumus šantāžas ceļā," piebilda uzņēmuma vadītāja.

Atbilstoši "Firmas.lv" datiem "Kurzemes gaļsaimnieka" apgrozījums pērn bija 26,396 miljoni eiro salīdzinājumā ar 30,495 miljoniem iepriekšējā gadā, bet peļņa sasniedza 349 384 eiro salīdzinājumā ar 314 560 eiro 2014.gadā.

Uzņēmumā ražo vairāk nekā 120 gaļas produktu veidu, no tiem 40% ir svaigi sadalīta gaļa un kaušanas blakusprodukti, 50% veido gaļas pārstrādes izstrādājumi – desas un kūpinājumi –, bet 10% – gaļas kulinārijas izstrādājumi. Uzņēmums nodarbina 240 darbiniekus.