Izglītības iestāde "Valodu vēstniecība" atlaistajiem uzņēmuma "Liepājas metalurga" (LM) darbiniekiem piedāvās bezmaksas angļu un latviešu valodas kursus.

To aģentūra LETA uzzināja "Valodu vēstniecībā".

Aptuveni 50 atlaistajiem uzņēmuma strādniekiem plānots piedāvāt apgūt angļu valodu, bet 20 cilvēkiem – latviešu valodu. Kursi plānoti no 25.novembra un ilgs trīs nedēļas, piedāvājot četras nodarbības katru nedēļu.

Kursi notiks "Valodu vēstniecībā" Liepājā, Republikas ielā 12.

"Valodu vēstniecībā" skaidroja, ka šādi tiek izrādīts labas gribas žests, lai palīdzētu atlaistajiem LM darbiniekiem kļūt konkurētspējīgākiem jauna darba meklējumos.

Kā aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane, NVA rīcībā nav informācijas par "Valodu vēstniecības" piedāvātajiem kursiem – tā ir izglītības iestādes pašu iniciatīva. Taču NVA bijušajiem LM darbiniekiem jau ir izsniegusi 70 kuponus valsts valodas apmācībai, bet 13 cilvēki ir saņēmuši profesionālās tālākizglītības kuponus.

Darbinieku atlaišana "Liepājas metalurgā" sākās ceturtdien, 14.novembrī. Ceturtdien un piektdien kopumā no darba atbrīvoti jau 408 uzņēmuma strādnieki. Daļa no viņiem neplāno vērsties NVA, jo ir pensionāri vai arī jau atraduši darbu citur. "No līdz šim atlaistajiem 408 darbiniekiem 313 ir mūsu potenciālie klienti. Gandrīz 100 no viņiem NVA filiālē vērsās piektdien, un apmēram tikpat – šodien," informēja Baumane.

LM telpās katru dienu, kamēr turpināsies darbinieku atlaišana, dežurēs divi NVA darbinieki, kuri katram atlaižamajam izsniegs maršrutu lapas, kad šim cilvēkam ir jāierodas NVA filiālē. Vaicāta, vai NVA darbinieki spēs apkalpot visus no darba atbrīvotos strādniekus, Baumane sacīja: "Ir jātiek galā. Pieturoties pie tās kārtības, kādu esam izstrādājuši sadarbībā ar uzņēmuma personāldaļu, visam vajadzētu būt kārtībā."

Kā ziņots, tuvākā mēneša laikā tiks atlaisti aptuveni 1500 LM darbinieki, pagājušajā nedēļā žurnālistiem sacīja LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers.