Valdība šodien atvēlēja 20 000 eiro, lai daļēji finansētu šķidro sprāgstvielu atklāšanas sistēmas iekārtas iegādi SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"", kas ir lidlauka operators, aģentūra BNS uzzināja valdībā.

Atbilstoši likumam "Par aviāciju" Ministru kabinets ir pilnvarots noteikt civilās aviācijas lidlaukus, kuros civilās aviācijas drošības uzturēšanas pasākumi tiek finansēti no valsts budžetā šim mērķim paredzētajiem līdzekļiem.

Šogad budžeta programmā "Līdzekļi aviācijas drošības pasākumu nodrošināšanai" bija paredzēti 79 945 eiro aktuālu aviācijas drošības pasākumu veikšanai. No šīs programmas 59 945 eiro piešķirti Ventspils lidostai un starptautiskajai lidostai "Rīga"".

Savukārt atlikušie 20 000 eiro ar valdības šodienas lēmumu piešķirti "Aviasabiedrībai "Liepāja"" aviācijas lidlaukam nepieciešamās šķidro sprāgstvielu atklāšanas sistēmas iekārtas iegādei. Šādas iekārtas cena ir 35 000 līdz 40 000 eiro.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Civilās aviācijas aģentūra septembra otrajā pusē sertificēja Liepājas lidostu komerclidojumiem.

"Aviasabiedrības "Liepāja" vadītājs Agris Sprūde aģentūrai BNS pauda, ka līdz sertifikācijas saņemšanu sarunas ar aviokompānijām par potenciālo sadarbību jau būs citā līmenī. Ziemas lidojumu sezonā vēl nekādi jaunumi nav gaidāmi, taču nākamajā pavasara-vasaras sezonā varētu jau sākties konkrēta darbība.

Sarunas patlaban notiekot ar Latvijas nacionālo aviokompāniju "airBaltic", taču citas lidsabiedrības, ar kurām tiek diskutēts par sadarbību, Sprūde nevēlējās atklāt, kamēr nav noslēgti līgumi.

Tāpat vēstīts, ka pērn oktobrī noslēdzās Liepājas lidostas rekonstrukcijas darbi. Liepājas lidostā izbūvēts jauns skrejceļa segums, nostiprināta lidjosla, atjaunots un paplašināts manevrēšanas ceļa segums, kā arī atjaunots lidmašīnu perons un stāvvietas.

Kopējās Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Liepājas starptautiskās lidostas attīstība" izmaksas bija 9,27 miljoni eiro, tostarp Kohēzijas fonda finansējums – 7,8 miljoni eiro.