Šodien, iemūrējot ēkas pamatos kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, Rīgā tiek uzsākta "Daugavas" stadiona vieglatlētikas manēžas būvniecība – ļoti gaidīts projekts, kas nodrošinās pašus modernākos treniņu un sacensību apstākļus gan profesionāliem sportistiem, gan ļaus vispusīgi attīstīt arī bērnu un jauniešu, kā arī paralimpiskā sporta vajadzībās, informē Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Pamatakmens un vēstījuma kapsulas iemūrēšanas norisē piedalījās izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša,  valsts kapitālsabiedrības SIA "Latvijas Nacionālais sporta centrs" valdes priekšsēdētājs Daniēls Nātriņš, kā arī būvniecības darbu veicēja – A/S "UPB" – pārstāvji.

"Jaunā vieglatlētikas manēža ir apliecinājums valsts sporta ambīcijām, kas vienlīdz vērstas gan uz augsto sasniegumu sportu, gan bērnu un jauniešu, paralimpisko un tautas sportu. Jaunā manēža līdz ar "Daugavas" stadiona futbola un vieglatlētikas laukumiem, kā arī Ledus halli, ļauj sekmīgi īstenot šos mērķus".

Topošā vieglatlētikas manēža tiks būvēta atbilstoši starptautiskās vieglatlētikas asociācijas "World Athletic" noteikumiem, kas ļaus to serificēt augsta līmeņa sacensību norisei.

Būvniecībā tiks ievēroti visaugstākie vides pieejamības standarti, un, veicot gala plānošanas darbus, tiks iesaistīti attiecīgo sporta veidu pārstāvji, lai pēc iespējas racionāli pielāgotu telpas un iekārtas dažādu sporta viedu, tai skaitā paralimpisko, vajadzībām.

Jaunā būve primāri būs paredzēta vieglatlētikas disciplīnu treniņiem un sacensībām, savukārt ārpus vieglatlētikas treniņu laikiem – komandu sporta veidu, tostarp basketbola, volejbola, florbola, handbola un futzāla, treniņiem un sacensībām. Manēžā būs arī zāles fitnesam, bodibildingam un pauerliftingam, trenažieru zona, kā arī plašas sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuves, masāžas telpas, saunas, sportistu atpūtas telpas un MIX zona, pirmās palīdzības un dopinga kontroles telpas, sacensību organizatoru telpas, sporta inventāra uzglabāšanas telpas un noliktavas.

Ēkas multifunkcionalitāte nodrošinās koncertu, izstāžu un sarīkojumu norises, kā arī pulcēšanās vietu Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem.
Projekta kopējās izmaksas ir 12 237 950,41 eiro, un projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projekta "Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē" ietvaros.

Jau ziņots, ka līdz 2023. gada beigām "Daugavas" stadiona teritorija tiks pilnībā atjaunota un izveidota par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā. Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta Centrālā tribīne un no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Otrais attīstības posms noslēdzās ar ledus halles būvniecību, kura ekspluatācijā tika nodota pavisam nesen – 2021. gada 14. maijā. Vieglatlētikas manēžas būvniecību plānots pabeigt līdz šī gada 31. decembrim.