Kafejnīcas "Red Sun Buffet" īpašnieks Mareks Alberts un Būvvalde nesaprot, kāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam radušies iebildumi pret kafejnīcas ielas terasi.

Kā pastāstīja viens no kafejnīcas saimniekiem – Mareks Alberts – kafejnīcas īpašniecei SIA "RSB" pamatojoties uz Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas inspektora Kudrjašova veikto ugunsdrošības pārbaudi, VUGD šonedēļ izdevis rīkojumu par sodu 255 eiro apmērā. Sods piespriests tāpēc, ka, izbūvējot vasaras terasi Pasta ielā, "ierīkots šķērslis" un "samazināts caurbrauktuves platums".

"Bufetes" saimnieki rīkojumu pārsūdzējuši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) augstākstāvošajā instancē, jo neuzskata, ka ir pārkāpuši noteikumus. Jau iepriekš, pēc pirmā aizrādījuma saņemšanas, savā iesniegumā VUGD Alberts skaidrojis situāciju: "Pamatojoties uz mutisku vienošanos ar Liepājas VUGD 1.daļas komandieri Romānu Andrijausku par "ielu tirdzniecības vietas iekārtošanu – vasaras sezonas terases būvniecību" pie kafejnīcas "Red Sun Buffet" Pasta ielā 2, vasaras sezonas terase tika veidota ar nosacījumu, ka terasei ir iespējams pārbraukt ar ugunsdzēsības transportu, un kafejnīcas personāls ir instruēts terasi atbrīvot ugunsdzēsības transportam braukšanai nepieciešamajā platumā".

Lēmumu par Pasta ielas posma pārveidi gājēju ielā ar vienvirziena kustību pieņēma Liepājas domes Transporta infrastruktūras komisija. Savukārt terases uzstādīšanas vienkāršotā projekta dokumentāciju, kā to portālam apstiprināja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, Alberts ir saskaņojis. Tāpēc Būvvaldei nav nekādu pretenziju pret šo būvi.

Domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš portālam sacīja, ka pilsētā ir vairākas šādas gājēju ielas – Jāņa iela, Zivju iela, Tirgoņu iela – kurās ir pašvaldības akceptēta vienvirziena kustība. Arī situācija Pasta ielā pašvaldības skatījumā ir pieņemama, tomēr, kā sacīja Jēriņš, "tā ir VUGD kompetence".

Terasi kafejnīcas īpašnieki uzstādīja, saskaņojot visus nepieciešamos dokumentus ar pilsētas Būvvaldi, turklāt savai idejai par āra kafejnīcas izveidi Pasta ielā "bufetnieki" saņēma arī pašvaldības finansiālu atbalstu Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu konkursā – velo novietņu un gaismu virteņu uzstādīšanai.