Būvvalde apstiprinājusi arhitektūras un plānošanas uzdevumu ēku rekonstrukcijai Rīgas ielā 63/65. Rekonstrukcijas pasūtītājs ir SIA "Ektornet Comercial Latvia".

Portāls vērsās pie nekustamo īpašumu uzņēmuma "Ektornet", lai saņemtu sīkāku informāciju par projektu. "Ektornet " pārstāvis pastāstīja, ka projekts Būvvaldē iesniegts ēku jaunā īpašnieka vārdā, un tuvākajās dienās īpašums tiks reģistrēts. Kurš ir jaunais ēku īpašnieks, "Ektornet" atteicās komentēt.

Kopējā zemes gabala Rīgas ielā 63/65 platība ir 9766 kvadrātmetri, no tiem ražošanas ēkas aizņem 3484 kvadrātmetrus. Kā liecina Būvvaldes dati, ir paredzēta ražošanas ēku rekonstrukcija, noliktavas būvniecība un palīgēku nojaukšana.

"Kurzemes Vārds" pagājušā gada 30.decembrī rakstīja, ka, iespējams, jaunais bijušās "Liepājas maiznieka" maizes ceptuves īpašnieks ir uzņēmums "Geokom", tomēr "Ektornet" pārstāvis to neapstiprināja. SIA "Geokom" arī plāno pārveidot ēku Celtnieku ielā 12 par viesnīcu.

"Liepājas maiznieks" 2005.gadā apvienojās ar "Jelgavas maiznieku", izveidojot SIA "JLM grupa". Par spīti optimistiskajām prognozēm, 2008.gadā uzņēmums darbību beidza, un no tā brīža ēka nav izmantota.

Vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš pastāstīja: "Apbūves komplekss celts 19.gadsimta astoņdesmitajos gados un 20.gadsimta sākumā. Liepājas – Romnu dzelzceļa stacijai(1871.) bija militāri stratēģiska nozīme, tādēļ pie tām visā cariskās Krievijas impērijā bija jāatrodas karaspēka kazarmām. Laika posmā līdz 1.pasaules karam šajās kazarmās, citam citu nomainot, dislocējās krievu kājnieku pulki, piemēram, Malojarcevas un Vjazmas vārdos nosauktie. Pēc 1908.gada, Liepājas cietokšņa likvidēšanas, kazarmu apbūvi sadalīja starp Kara ministriju un Satiksmes ceļu ministrijām, piešķirot tiesības daļu ēku gar dzelzceļa peronu lietot Liepājas – Romnu dzelzceļa administrācijai. Visu pirmās Latvijas Republikas laiku īpašums palika dalīts – Nr. 67.,69 Satiksmes ministrijai, bet Nr. 63 Valsts īpašumā.Tad arī Nr. 63, bijušās kazarmas, tikušas pārbuvētas par garnizona  centrālo maizes ceptuvi.

Aiz tagadējā, kā liepājnieki parasti ieraduši teikt, maizes kombināta atrodas divu stāvu sarkano ķieģeļu ēka, bijusī virsnieku dzīvojamā māja, jājamzirgu stallis,  veļas mazgātava un malkas šķūnis."