Šī valdība nevarēja uzņemties vairāk pārdošanas procesu kā maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" (LM) un bankas "Citadele" pārdošanu.

To intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

"Mūsu valdībai bija doti deviņi mēneši. Mēs šajā laikā nevarējām uzņemties vairāk pārdošanas procesu kā LM un banka "Citadele". LM bija jāatsāk strādāt un bankai "Citadele" bija datums, līdz kuram tā ir jāpārdod. Tāpēc šīs ir lietas, pie kurām valdība strādāja ļoti nopietni," teica Straujuma.

Viņa arī piebilda, ka savukārt ar elektronisko sakaru sniedzēja "Lattelecom" kapitāldaļu pārdošanu šī valdība vispār nestrādāja, bet par Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" valstij piederošo akciju iegādi ir investoru interese. "Ar "Lattelecom" šī valdība nav strādājusi vispār. Savukārt "airBaltic" gadījumā ir investori, kas ir ieinteresēti. Taču arī tas nebūs vairs šīs valdības lēmums," sacīja premjere.

Straujuma pieļāva, ka jautājums par valstij piederošo "airBaltic" akciju pārdošanu varētu virzīties uz priekšu nākamās valdības laikā. "Es teikšu – man šķiet, ka jā [nākamās valdības laikā šis process reāli varētu virzīties uz priekšu]. Bet varbūt atbilde vēlāk būs "nē". Man ir informācija no satiksmes ministra un viņš domā, ka varētu būt cerīgi, bet man ir grūti komentēt kāds būs gala rezultāts," teica Ministru prezidente.