Ministru prezidente Laimdota Straujuma nedomā, ka  Liepājas metālapstrādes uzņēmumam "KVV Liepājas metalurgs" (KVV) izvēlēts nepareizais investors.

"Nedomāju, ka šie uzņēmēji, kas ir iemaksājuši jau 30 miljonus tagad grib tos zaudēt un neturpināt darbu. Tiek gatavoti risinājumi un es domāju, ka KVV turpinās darbu. (..) Šis darījums bija ļoti nopietns. (..) Apsverot visus investorus, kas bija piedāvājuši investēt, es domāju, ka izvēle bija pamatota," otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica Straujuma, ziņo BNS.

Viņa atzīmēja, ka lielākās problēmas rūpnīcai rada augstās elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK)  izmaksas. Tās, pēc viņas teiktā, problēmas rada arī citiem lielajiem rūpniecības uzņēmumiem un Ekonomikas ministrija jau sākusi darbu pie šī jautājuma, lai samazinātu izmaksas.

Viņa uzsvēra, ka Latvijai ir ļoti svarīgi, lai KVV turpinātu darbu.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka KVV 19.maijā paziņoja par ražošanas jaudas samazināšanu un daļas darbinieku atlaišanu, jo produkcijas pašizmaksas nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju citur pasaulē. Par vienu no galvenajiem iemesliem ražošanas jaudu samazināšanai KVV minēja augsto OIK. Patlaban no uzņēmuma ir atlaisti apmēram 150 darbinieku, kuriem algās un kompensācijās izmaksāti aptuveni 100 tūkstoši eiro.

Tāpat vēstīts, ka šogad 6.martā notika svinīgais KVV darbības atklāšanas pasākums un līdz maija vidum KVV bija saražojis 90 tūkstošus tonnu tērauda armatūras velmētavā. Līdz ar ražošanas atsākšanu tēraudkausēšanas cehā maija pirmajā pusē kopējais darbinieku skaits uzņēmumā sasniedza 960 darbinieku.

Līgums par maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" pamatražotnes pārdošanu Ukrainas kompānijai KVV tika parakstīts pērn 2.oktobrī. Ukrainas uzņēmums par "Liepājas metalurga" pamatražotni maksās 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.