Šobrīd kādreizējai uzņēmuma "Liepājas metalurgs" teritorijai, kurā pašvaldība un Liepāja Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde cer izveidot "zaļāko" industriālo parku Eiropā, ir trīs saimnieki – pašvaldība, Liepājas SEZ un apmēram vienai trešdaļai – SIA "FeLm", ko valsts izveidojusi, lai pārvaldītu prasījuma tiesības pret maksātnespējīgo AS "KVV Liepājas metalurgs".  


Lai veidotu industriālo parku, teritorija ir jāpārplāno, jāattīra no piesārņojuma un tajā jāizbūvē infrastruktūra, piemēram, ielu tīkls. Taču pašvaldība to var darīt, ja tai pieder visa teritorija – Pilsētas attīstības komitejas sēdē ceturtdien, 15. aprīlī, skaidroja domes priekšsēdētāja vietnieks un SEZ valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kurš aicināja pārējos komitejas deputātus atbalstīt sagatavoto lēmumprojektu, kurš iepriekš nebija iekļauts sēdes darbakārtībā, – vērsties ar lūgumu ministru kabinetā, "veikt darbības", lai visa bijusī "Liepājas metalurga" teritorija bez atlīdzības tiktu nodota pašvaldībai. Šāds lēmums būtu pašvaldības "labās gribas izrādīšana", sacīja Sesks, norādot, ka pašvaldību vēl gaida neskaitāmas sarunas un būs vajadzīgs daudz lēmumu, lai panāktu vēlamo.


Kā sēdē izteicās Sesks, "tas ir risks, kuru nevar neuzņemties",

jo bijusī "Metalurga" teritorija faktiski atrodas pilsētas centrā, un tā ir jāsakārto.


Visi seši Pilsētas attīstības komitejas deputāti sagatavoto lēmumprojektu vienprātīgi un konceptuāli atbalstīja.


Sesks portālam irliepaja.lv jau iepriekš teica, ka "SEZ pārvalde sadarbībā ar pašvaldību šobrīd turpina darbu pie [Metalurga] teritorijas lokālplānojuma izstrādes".