Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) sākusi izvērtēt SIA "Liepājas ūdens" iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, aģentūru LETA informēja SPRK pārstāvji.

"Liepājas ūdens" apstiprināšanai SPRK iesniedzis ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu 0,78 eiro par kubikmetru un kanalizācijas pakalpojumu tarifu 1,02 eiro par kubikmetru.

Salīdzinot ar spēkā esošo, ūdensapgādes pakalpojumu tarifu plānots palielināt par 0,01 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifu - par 0,04 eiro. Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas ietekmējis elektroenerģijas cenu kāpums.

Jaunie tarifi Liepājā varētu stāties spēkā 2022.gada 1.februārī.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus un ieteikumus SPRK vai "Liepājas ūdens". Ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā.

Izvērtēšanas laikā SPRK pārbauda izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā, un pārliecinās, lai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs ir ekonomiski pamatots.

SPRK ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs.