Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde nolēmusi iestāties biedrībā "Latvijas Stividorkompāniju asociācija" kā asociētais biedrs. Lēmums pieņemts valdes sēdē 22. septembrī.


Kā skaidro SEZ valde, lēmums pieņemts, jo dalība biedrībā veicinās SEZ Attīstības plānā 2018. – 2035. gadam nosprausto mērķu sasniegšanu, proti,  uz attīstību vērstu SEZ pārvaldības nodrošināšanu un industriālo teritoriju attīstību, kā arī uzņēmējdarbības vides uzlabošanai noteikto uzdevumu izpildi.


Tāpat SEZ uzskata, ka iestāšanās asociācijā "veicinās sadarbību ar tās teritorijā strādājošajiem komersantiem, nodrošinās klientu vajadzību apzināšanu un  veicinās Liepājas ostas interešu pārstāvību valsts un pašvaldību pārvaldes struktūrās".


Latvijas Stividorkompāniju asociācija dibināta jau 1997. gada martā, portālam irliepaja.lv pastāstīja asociācijas valdes loceklis Uldis Papāns. Savulaik tajā bija apvienojušies visi stividori, kuri tobrīd darbojās Rīgas, Ventspils un Liepājas ostās. Taču laika gaitā katrā pilsētā izveidojušās savas stividoru asociācijas, piemēram, Liepājā tāda ir Liepājas ostas nomnieku asociācija, ko vada Āris Ozoliņš. Izveidojusies arī "Baltijas asociācija – transports un loģistika" (BATL). Pērn saistībā ar valdības rosināto ostu reformu, lai uzturētu dialogu ar Satiksmes ministriju, visu asociāciju pārstāvji nolēmušas sēsties pie viena galda un regulāri tikušies divas, trīs reizes nedēļā. Galu galā Rīgas, Liepājas un Ventspils stividoru asociācijas maijā pieņēmušas lēmumu apvienoties un kā pilntiesīgi biedri iestāties Latvijas Stividorkompāniju asociācijā.


Savukārt Latvijas Stividorkompāniju asociācija nolēmusi, ka nepieciešama ciešāka sadarbība ar visu trīs ostu pārvaldēm, jo izmaiņas likumdošanā skars gan ostu pārvaldes, gan visu ostu pilsētas kopumā.


"Mēs rakstījām iesniegumus visām ostu pārvaldēm, aicinot arī tās iestāties Asociācijā. Vispirms lēmumu pieņēma Rīgas Brīvostas pārvalde, bet 22.septembrī – arī Liepājas SEZ valde pieņēma lēmumu iestāties Latvijas Stividorkompāniju asociācijā", skaidroja Uldis Papāns.


Latvijas Stividorkompāniju asociācijas padomes loceklis Āris Ozoliņš portālam irliepaja.lv atzina, ka Stividorkompāniju asociācijai ir "dots jauns restarts" un


tā būs "ļoti jaudīga nozares organizācija, ko nevarēs ignorēt ne ministri, ne valdība, ne Saeima".

Pēc Ozoliņa sacītā, Latvijas stividorkompāniju asociācijas izveidi atbalstījis arī satiksmes ministrs Tālis Linkaitis un tuvākajā laikā tai grasoties pievienoties arī Mazo ostu asociācija Jāņa Megņa vadībā, kā arī "Latvijas Dzelzceļa" valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.


Šobrīd Liepāju Latvijas stividorkompāniju asociācijā pārstāv SEZ valdes loceklis, Liepājas ostas nomnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs, Liepājas SEZ SIA "Terrabalt" valdes loceklis Āris Ozoliņš, kā arī jurists Ainars Kreics.