Latvijas miljonāru topa veidotāji bijušo AS "Liepājas metalurgs" akcionāru Sergeju Zaharjinu joprojām ierindo "savādo" miljonāru sarakstā. Vēl 2012.gadā viņš bija trešais bagātākais valstī.

Saraksta veidotāji – žurnālisti Lato Lapsa un Kristīne Jančevska, SIA "Baltic Screen", korporatīvo finanšu kompānija "Laika stars" un SIA "Lursoft" – norāda, ka "savādo" miljonāru sarakstā esošos cilvēkus Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā nav iespējams iekļaut , jo tajā obligāts priekšnoteikums ir publisko reģistru stingri uzrādītas īpašumtiesības. "Taču arī bez viņiem saraksts nebūtu pilnīgs, jo nevienam nav šaubu, ka šo cilvēku aktīvi, kaut atrodoties tā patālāk no publikas acīm, ir lēšami ne tikai dažos miljonos vien," piebilst saraksta veidotāji.

Tāpat kā iepriekšējā gadā "savādo" miljonāru sarakstā iekļauti Ventspils tranzīta biznesā iesaistītais Olafs Berķis, bijušais "Skonto grupas" īpašnieks Guntis Indriksons, bijušais "Bankas Baltija" saimnieks Aleksandrs Lavents, kā arī bijušais "Ventspils naftas" prezidents Jānis Blaževičs, bijušais "Itera Latvija" padomes priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Gulbis un uzņēmējs Arbi Indorbajevs.

Par "savādajiem" miljonāriem uzskatīti arī bijušais "Latvijas Kuģniecības" prezidents Andris Kļaviņš, uzņēmēji Valentīns Kokalis, Vladimirs Solomatins, Oļegs Stepanovs, Pēteris Šmidre, Mamerts Vaivads, Rīgas brīvostas stividorkompānijas "Strek" 30% kapitāldaļu turētāja Tatjana Omeļčenko, AS "Rīgas dinamo" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis un bijušais "Ventspils naftas" prezidents Igors Skoks.

Vietu "savādo" miljonāru sarakstā saglabājis bijušais AS "Liepājas metalurgs" akcionārs Sergejs Zaharjins. Saraksta veidotāji norāda, ka Zaharjins ir pazudis no publikas acīm, "taču zinoši ļaudis uzskata, ka mēs par viņu vēl dzirdēsim – jautājums tikai, vai aiz miljonu darījumiem būs iespējams saskatīt to patieso saimnieku".

Vēl 2012.gadā rakstījām, ka Latvijas 100 bagātāko saraksta trešajā vietā atradās "Liepājas metalurga" akcionārs Sergejs Zaharjins. Zaharjina īpašumu vērtība pirms diviem gadiem bija 79 miljoni latu.

Trešo gadu pēc kārtas Latvijas 100 bagātāko cilvēku 2014.gada saraksta pirmajās vietās ierindoti AS "ABLV Bank" īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, liecina žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas, korporatīvo finanšu kompānijas "Laika stars" un SIA "Lursoft" pētījums. Fiļa bagātība gada laikā augusi par 64 miljoniem eiro, sasniedzot 299 miljonus eiro. Arī Berņa bagātība gada laikā augusi par 64 miljoniem eiro, sasniedzot 296 miljonus eiro.

Šogad trešo vietu saglabājis AS "Rietumu banka" lielākais īpašnieks Leonīds Esterkins, kura īpašumu kopvērtība gada laikā augusi par 114 miljoniem eiro, sasniedzot 256 miljonus eiro.

Ceturtajā vietā ierindots otrs lielākais "Rietumu bankas" līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko, kura īpašumu vērtība gada laikā augusi par 58 miljoniem eiro, sasniedzot 131 miljonu eiro.

Savukārt piektajā vietā ierindojies kompānijas "Mikrotīkls" līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš, kura īpašumu vērtība gada laikā nav mainījusies un ir saglabājusies 80 miljonu eiro vērtībā.