Foto no facebook.com

Attīstības finanšu institūcija "Altum" piešķīrusi finansējumu virtuālā hakatona "HackForce" uzvarētājkomandai "Shield48", kas ražo un piegādā sejas vairogus mediķiem aizsardzībai no jaunā "Covid-19" vīrusa. Aizdevums 100 tūkstošu eiro apmērā jaunā projekta īstenošanai piešķirts Starta programmas ietvaros, informē "Altum" sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.  

""Altum" starta aizdevumu izmantosim, lai iegādātos nepieciešamās izejvielas sejas vairogu ražošanai un nosegtu citas izmaksas – darbinieku algas, iekārtu darba laiku, transportēšanu un piegādes, kas nu jau notiek arī ārpus Baltijas valstīm. Interese ir milzīga, tāpēc novērtējam "Altum" ātro reakciju, piešķirot mums papildu līdzekļus, kas ļaus iegādāties materiālus un nosegt 15 000 sejas vairogu ražošanu. Lai apmierinātu arvien pieaugošo pieprasījumu, esam piesaistījuši jau teju 40 darbiniekus, kas ikdienā nodrošina ienākošo pasūtījumu apstrādi, organizē materiālu iegādi, sagatavo komponenšu piegādes un nodrošina pakošanu," stāsta "Baltic3D" līdzīpašnieks Didzis Dejus.

Jaunie sejas vairogu dizaini tika izstrādāti kopā ar mediķiem no Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, kurus jau ir izmēģinājuši un par labiem atzinuši arī citi ārsti, farmaceiti, pārdevēji un citi pakalpojumu sniedzēji, kuriem jāturpina strādāt ciešā kontaktā ar cilvēkiem, tādējādi riskējot inficēties pašiem un nejauši pārnēsāt koronavīrusu citiem. Idejas autori jau noslēguši līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par 10 000 sejas vairogu izgatavošanu un piegādi ārstniecības iestādēm.

"Šobrīd strādājam ļoti operatīvi – arī brīvdienās, lai nekavējoties nodrošinātu atbalstu ne tikai "Covid-19" krīzes skartajiem uzņēmumiem, bet arī pārējo mūsu programmu klientiem, kam nepieciešami papildu līdzekļi jaunu projektu īstenošanai, un "Shield48" ir viens no piemēriem. Ātra projektu pieteikumu izskatīšana un atbildes sniegšana ir īpaši svarīga šī brīža apstākļos, kad iegūtie līdzekļi "Shield48" komandai palīdzēs palielināt ražošanas jaudas, tādējādi nodrošinot tirgū tik ļoti nepieciešamos produktus un palīdzot cīnīties ar vīrusa pandēmiju," skaidro "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Pirmais virtuālais hakatons "HackForce" norisinājās no 17. līdz 19.martam ar mērķi meklēt ātrus un efektīvus risinājumus "Covid-19" krīzes izraisītajiem izaicinājumiem. Kopumā hakatonā piedalījās vairāk nekā 800 brīvprātīgo, savukārt finālā savas idejas krīzes radītajiem izaicinājumiem prezentēja 28 komandas, uzvarot komandas "Shield48" idejai "Face Shied" par sejas vairogu drukāšanu, izmantojot 3D printerus. Sejas vairogu ražošanu un piegādi koordinē uzņēmums "Baltic 3D", aicinot arī citus ražotājus, kam pieejami 3D printeri, pieteikties e-pastā info@shield48.eu. Šobrīd tiek saražoti trīs līdz četri tūkstoši sejas vairogu katru dienu uzņēmumos Rīgā, Liepājā un citur reģionos, tai skaitā izglītības iestādēs.

Irliepaja.lv jau rakstīja, ka Liepājā "Shield48" sadarbības partneris ir drukas studija "InCopy", bet pirms divām nedēļām 6. vidusskola "Shield48" aizdeva septiņus savus "MakerBot Replicator+ 3D" printerus, lai palīdzētu ražot vairogus. Printeri pilnā sparā darbojas un drukā vairogus "Corworking Liepāja" kopstrādes telpās.